Судове рішення #3888052
Справа № 2-о-58/

Справа № 2-о-58/

2009 рік

 

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

13 січня 2009 року   Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

в складі: головуючої - судді Самойлової О.В.

при секретарі - Ушак Ю.С.,

за участю представника - ОСОБА_1.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Феодосії цивільну справу за заявою ОСОБА_2про встановлення факту приналежності трудової книжки, зацікавлена особа: Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії,

 

в с т а н о в и в:

 

            Заявниця просить суд встановити юридичний факт приналежності їй трудової книжки, що видана їй 09 грудня 1974 року Ферганським мелькомбінатом.   

            Вимоги мотивовані тим, що вона, маючи дівоче прізвище «ОСОБА_2»,  18.03.74 року  була прийнята на роботу до Ферганського мелькомбінату на посаду старшого лаборанту, де їй була видана трудова книжка. 05.11.1977  року заявниця зареєструвала шлюб із ОСОБА_3.  та прийняла його прізвище, про що був зроблений відповідний  запис  у трудовій книжці. 26.11.1981 року заявниця розірвала шлюб з ОСОБА_3. та їй було залишено прізвище чоловіка, у трудовій книжці було зроблено відповідний запис із посиланням на данні паспорту. При зверненні до Пенсійного фонду у м. Феодосії за призначенням пенсії, заявниця отримала відмову у прийнятті та оформленні документів, у зв'язку із тим, що у трудовій книжці на титульному листі запис про зміну прізвища зроблений на підставі паспорту, з цієї причини  вона не може підготувати документи для призначення пенсії і вимушена звертатися до суду з даною заявою.

В судовому засіданні заявниця підтримала свої вимоги у повному обсязі з підстав, що зазначені у заяві.

            Зацікавлена особа - представник Управління пенсійного фонду України в м. Феодосії в судовому засіданні не заперечував проти задоволення вимог заявниці, пояснивши, що при підготовці документів для призначення пенсії проводиться експертиза документів, запис про зміну прізвища заявниці у трудовій книжці було зроблено на підставі паспорту, а не на підставі свідоцтва про реєстрацію шлюбу, що є порушенням Інструкції, тому необхідно встановити юридичний факт приналежності трудової книжки.

Вислухавши заявницю, представника заінтересованої особи, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що її вимоги  засновані на Законі і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.03.1974 року заявниця прийнята до Ферганського мелькомбінату  на посаду старшого лаборанту та їй 09.12.1974 року була виписана трудова книжка на прізвище «ОСОБА_2»,  шлюб з ОСОБА_3. вона зареєструвала 05.11.1977 року, про що свідчить   довідка РАГСу від 05.03.2008 року (а.с. 5), згідно якої після укладення шлюбу їй присвоєно прізвище «ОСОБА_1».  На титульному аркуші її трудової книжки зроблено запис про зміну прізвища на підставі паспорту  серіїІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 12).  З наданого суду свідоцтва про розірвання шлюбу серії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 29.04.1982 року слідує, що заявниця розірвала шлюб з  ОСОБА_3.  26.11.1981 року та після реєстрації розірвання шлюбу їй залишено прізвище - ОСОБА_1.

З представленого паспорта  слідує, що заявниця є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.

Згідно з Інструкцією ведення трудових книжок робітників, затвердженої наказом № 110 Міністерства юстиції України від 17.08.1993 року, зміна запису у трудових книжках прізвища, по батькові і дати народження проводиться адміністрацією за останнім місцем роботи на підставі документів (свідоцтва про народження, свідоцтва про укладення шлюбу, свідоцтва про розірвання шлюбу і т.п.) із посиланням на номер та дату цих документів. У зв'язку із тим, що запис про зміну прізвища заявниці у трудовій книжці не відповідає вимогам Інструкції, їй було відмовлено Управлінням пенсійного фонду  України у м. Феодосії у прийнятті документів для призначення пенсії, тому вона   звернулася до суду з проханням про встановлення юридичного факту належності їй трудовій книжки, оскільки зазначені обставини не дозволяють їй підготувати документи для призначення пенсії.

            При таких обставинах суд вважає, що представлених доказів, які були перевірені і досліджені судом в повному обсязі, достатньо для встановлення юридичного факту приналежності правовстановлюючого документа особі.

            На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 209, 212, 215, 234 ч. 2 п.5, 256 ч.1, 259 ЦПК України, суд

         

ВИРІШИВ:

 

            Заяву ОСОБА_2задовольнити.

            Встановити юридичний факт приналежності ОСОБА_1 правовстановлюючого документа - трудової книжки, що видана Ферганським мелькомбінатом 09.12.1974 року  на ім'яОСОБА_1 (Савиной Тамары ОСОБА_1 - російською), ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України

 

 

 

Суддя                       О.В. Самойлова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація