Справа № 2-1099/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2008 року
Костопільський районний суд Рівненської області
в складі : головуючого-судді Олійника П.В.
при секретарі Панчук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, стягнення додаткових витрат та визначення місця проживання дітей,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася в районний суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітніх дітей, стягнення аліментів їх утримання та стягнення додаткових витрат на лікування сина.
В обгрунтування заявлених позовних вимог покликається на обставини, викладені в позовній заяві.
В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю та по аналогічних мотивах. Просить позов задоволити.
Відповідач позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін, з”ясувавши обставини та дослідивши представлені у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 22 лютого 1997 року Костопільським райвідділом РАЦС. Сторони не підтримують подружніх відносин протягом тривалого часу, з серня 2008 року проживають окремо, спільного господарства не ведуть. Сторони не мають наміру поновлювати подружні стосунки.
За таких обставин суд вважає, що шлюб існує лише формально, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам.
Від подружнього життя сторони мають спільних дітей : доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та сина ОСОБА_4а, ІНФОРМАЦІЯ_1, в свідоцтві про народження яких відповідач записаний батьком. Діти проживають з позивачем та перебувають на її утриманні.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дитину до повноліття. Враховуючи згоду сторін щодо розміру аліментів та відсутність у відповідача постійного місця роботи, суд вважає за можливе визначити аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі в розмірі 629 грн. щомісячно.
Крім того, син сторін ОСОБА_4 хворіє на бронхіально-асматичний синдром, перебуває під наглядом лікаря та потребує щомісячних витрат на лікування.
Згідно ст.185 СК України батьки зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами. Таким чином, вимога позивача про стягнення додаткових витрат на лікування сина обгрунтована та підлягає дор задоволення.
Оскільки сторони дійшли згоди щодо того, з ким із них будуть проживати діти, суд задовільняє вимогу позивача про визначення місця проживання дітей з матір”ю.
На підставі наведеного та керуючись ст.10, 60, 212 ЦПК України, ст.112, 161, 180, 184, 185 Сімейного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, стягнення додаткових витрат та визначення місця проживання дітей - задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 22 лютого 1997 року Костопільським райвідділом РАЦС Рівненської області, актовий запис № 40.
При одержанні в органах РАЦС свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 один неоподатковуваний мінімум доходів громадян в прибуток держави. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 629 грн. щомісячно, починаючи з 24 листопада 2008 року і до досягнення повноліття найстаршою дитиною.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати на лікування сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 150 ( сто п'ятдесят ) грн. щомісячно з дня набрання рішенням законної сили.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Визначити місце проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з матір”ю -
ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Костопільський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ :