Справа №2-30 2007 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 січня 2007 року Великобурлуцький районний суд Харківської області в складі головуючого - судді Нестайка Ю.В. при секретарі - Капленко А.В. з участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства дослідного господарства „Червона Хвиля"(далі - ДПДГ „Червона хвиля") про стягнення заробітної плати та вихідної допомоги,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДПДГ „Червона хвиля" про стягнення 4705грн. заробітної плати та 2787 грн. вихідної допомоги, обґрунтовуючи це тим, що при звільненні внаслідок порушення власником умов трудового договору - невиплати в повному розмірі заробітної плати протягом майже двох років, йому не виплачена заборгованість із заробітної плати та вихідна допомога. У судовому засіданні позивач зменшив позовні вимоги і просив стягнути з відповідача лише 2787 грн. вихідної допомоги, оскільки вся сума заробітної плати йому виплачена відповідачем 19.12.2006р.
Представник відповідача до суду не з'явився, не повідомивши про причину неявки, хоча відповідач належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Відповідно до ч.4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України справа судом розглянута заочно, на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши надані позивачем докази, суд встановив такі обставини і визначив відповідно до них правовідносини.
ОСОБА_1 звільнений з ДПДГ „Червона хвиля" 03.11.2006 р. згідно з п.3 ст. 38 КЗпП України внаслідок невиконання адміністрацією підприємства умов трудового договору (а.с. 3).
На час звільнення сума невиплаченої відповідачем позивачеві заробітної плати складала 4705 грн. 40 коп. (ах. 2).
Згідно з заявою позивача вказана сума заробітної плати виплачена йому після звернення до суду.
Відповідно до ст. 44 КЗпП України при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
Згідно з ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення.
Виходячи з розміру середньої заробітної плати позивача (а.с.2), розмір якої ним визнаний, сума вихідної допомоги відповідно до ст. 44 КЗпП України складає 2787 грн. 54 коп.
Відповідач не надав до суду доказів, які б спростовували докази, надані позивачем.
На підставі наведеного суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, які підлягають задоволенню в межах заявлених вимог, оскільки відповідачем порушено право позивача на своєчасне отримання вихідної допомоги у розмірі тримісячного середнього заробітку.
Згідно з п.п.а) п.1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито", ст.88, п.5 Перехідних та прикінцевих положень ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір у розмірі держмита у дохід держави в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи згідно з ч.3 ст. 81 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 44, 116 КЗпП України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 224 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства дослідного господарства „Червона Хвиля" на користь ОСОБА_1 2787 грн. (дві тисячі сімсот вісімдесят сім грн.) (без врахування належних з цієї суми податків та обов'язкових платежів) у рахунок погашення заборгованості з виплати вихідної допомоги.
Стягнути з ДПДГ „Червона Хвиля" 51 грн. державного мита в дохід держави.
Стягнути з ДПДГ „Червона Хвиля" 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подання через Великобурлуцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у сірок, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Ю.В.Нестайко