Справа № 2-31 2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2007 року Великобурлуцький районний суд Харківської області в складі головуючого - судді Нестайка Ю.В. з участю:
секретаря судового засідання - Капленко А.В. позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Великий Бурлук цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,
встановив:
ОСОБА_1 просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів зарабітку на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, вказавши на обгрунтування позову, що вони з відповідачем перебувають у шлюбі, однак вже чотири місяці проживають окремо. Син проживає з нею, а відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Позивач дала вказані вище пояснення при допиті як свідок.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. Позивач пояснила, що відповідач відмовився отримувати судову повістку і заявив, що до суду не прийде.
Згідно з ч.4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України справа розглянута судом заочно, на підставі наявних у ній доказів.
На підставі досліджених доказів судом встановлені такі обставини і визначено відповідно до них правовідносини.
Згідно з копією свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_2 і ОСОБА_1 перебувають у шлюбі з 03.05.1997 р. (ах. 2).
Вони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір'ю (а.с. 4).
Відповідач проживає окремо і не надає матеріальної допомоги на утримання сина.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч.3 ст.181 СК України кошти на утримання дітей (аліменти) присуджуються у частці від "їх доходу і (або) у твердій грошовій сумі.
Позивачка просила присудити аліменти в розмірі 1/4 частини доходу відповідача.
Згідно з ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позивачем вимог і на підставі наданих сторонами доказів.
Відповідач не надав до суду доказів, які б спростовували вимоги позивача і надані нею докази.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в межах заявлених вимог.
Згідно з п.п.а) п.1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито", ч.3 ст.88, п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в розмірі державного мита в дохід держави та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи згідно з ч.3 ст. 81 ЦПК України та постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. № 1258.
Згідно з п.1 ст.367 ЦПК України рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст. 180-183 СК України, ст.ст. 10,11,169, 212-215, 224-226, 367 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця сел. В-Бурлук, Харківської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27 листопада 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. держмита в дохід держави та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Позивачем рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області шляхом подання через Великобурлуцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Ю.В.Нестайко