Судове рішення #3885383

Справа №2-77/08

 

РІШЕННЯ

іменем України

 

26 березня 2008 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді Редько С. В.

при секретарі Куцолап І.Г.,

розглянувши у попередньому судовому засідання в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 діюча на підставі довіреності ОСОБА_2 до Територіальної громади у м. Полтаві, за участю третьої особи: Третя Полтавська державна нотаріальна контора у м. Полтаві про визнання права власності , -

 

ВСТАНОВИВ:

 

У грудні 2007 року представник позивача ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Територіальної громади у м. Полтаві , за участю третьої особи: Третя Полтавська державна нотаріальна контора у м. Полтаві про визнання права власності.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала.

Представник відповідача Полтавська міської територіальної громади та третьої особи Третьої Полтавська державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явились але до суду надійшли заяви , в якій просять справу розглянути у відсутність їхніх представників.

Суд, вислухавши представника позивача дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають до задоволення за наступних обставин.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 (дівоче прізвище - ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Полтава, являється рідною донькою ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

На праві спільної сумісної власності ОСОБА_6 та його дружині ОСОБА_5 належала квартира АДРЕСА_1.

У відповідності до свідоцтва про смерть виданого Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Полтавська міського управління юстиції ОСОБА_5 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Після померлої ОСОБА_5 спадщина не відкривалася та спадкова справа не порушувалася. Враховуючи дану обставину спадщина у вигляді частини квартири АДРЕСА_1, у встановленому законодавством порядку спадкоємцями не прийнята.

У відповідності до свідоцтва про смерть виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Новосанжарського районного управління юстиції Полтавської області ОСОБА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

 

Як зазначила в поясненнях представник позивача померлим ОСОБА_6 не складався заповіт, після його смерті спадкоємцем першої черги за законом є його донька ОСОБА_2. Інших спадкоємців не має і вона, належним чином та у відповідності до чинного законодавства, має намір прийняти спадщину.

З незалежних від неї обставин своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_4 вона не мала змоги, але на протязі всього часу користувалася спадковим майном у вигляді квартири АДРЕСА_1, сплачує відповідні комунальні платежі та виконувала періодичні ремонтні роботи по облаштуванню житлового приміщення.

Судом встановлено той факт , що у вересні 2007 року в квартирі АДРЕСА_1 сталась пожежа, внаслідок чого знищено деякі правовстановлюючі документи, а саме технічний паспорт та свідоцтво про народження ОСОБА_2, що судом витребувані з відповідних установ.

Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до п.224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусам видати свідоцтво на спадщину можливо лише після виділення у спільному майні частки померлого.

В зв'язку з тим, що у спільній сумісній власності частки між співвласниками не визначені, згідно ст. 368-372 ЦК України позивач змушена звернутись до суду з позовом.

На протязі всього часу між ними не виникало спорів про розподіл майна та визначення частки кожного члена сім'ї.

У відповідності до ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Таким чином кожному з них належало по 1А частині власності в даній квартирі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 62 , 213-215ЦПК України, ст. ст. 16, 328, 357, 368-372, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 діюча на підставі довіреності ОСОБА_2 до Територіальної громади у м. Полтаві, за участю третьої особи: Третя Полтавська державна нотаріальна контора у м. Полтаві про визнання права власності - задовільнити.

Визначити частки у спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 рівними , а саме: 1/2 частку у власності - ОСОБА_4, 1/2 частку у власності - ОСОБА_5.

Визнати право власності за ОСОБА_2 на спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1.

 

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Ленінського районного суду м. Полтави протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація