КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
02 жовтня 2014 року №810/5698/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності,
В С Т А Н О В И В:
02.10.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України про визнання протиправним та скасування пункту 2 резолютивної частини наказу №217 від 27.08.2014 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності».
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 №1417 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» повноваження Київського окружного адміністративного суду поширюються на Київську область.
Згідно з частиною 1 статті 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Частиною 2 цієї статті встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово (ст. 29 ЦКУ).
Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (ст. 93 ЦКУ).
Місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»).
Відповідно до зазначених в позовній заяві відомостей позивач - ОСОБА_1 проживає за адресою: 14029, м. Чернігів, АДРЕСА_1 (при цьому у прохальній частині адміністративного позову позивач зазначив, що зареєстрований у місті Луганську); а місцезнаходженням відповідача - Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України є 03168, м. Київ, пр-кт Повітрянофлотський, 6.
Таким чином, на території Київської області, на яку поширюються повноваження Київського окружного адміністративного суду, не знаходяться ані позивач, ані відповідач.
Отже, позовна заява подана з порушенням правил територіальної підсудності, у зв'язку з чим дана справа не підсудна Київському окружному адміністративному суду, а в силу вимог статей 19 КАС України підсудна окружному адміністративному суду за місцепроживанням позивача або Окружному адміністративному суду міста Києва за вибором позивача.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 19, 108, 160, 165 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності - повернути позивачеві.
Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Спиридонова В.О.