а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2008 р. Справа № 2-а-12395/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Кузьмишина Віталія Миколайовича,
При секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
За участю представників сторін:
позивача : не з"явився, до суду надійшла заява від 25.11.2008 р. (а.с. 25) про розгляд справи за його відсутності
відповідача : не з"явився, причини неявки суду не відомі
розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про: про стягнення недоїмки в сумі 852,82 грн.
ВСТАНОВИВ :
В жовтні 2008 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі Вінницької області до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки.
Позов мотивовано тим, що Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Внаслідок несплати страхових внесків та штрафних санкцій станом на 01.10.2008 року за підприємцем ОСОБА_1 рахується недоїмка в сумі 852,82 гривень.
Оскільки вказана сума відповідачем добровільно не сплачена, тому управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі звернулося до суду з позовом про стягнення вказаної заборгованості.
25.11.2008 року на адресу суду надійшла заява представника позивача (а.с. 25), в якій він просить провести судове засідання без його участі. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
За таких обставин, враховуючи положення ч.3 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника позивача.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення №1982191 (а.с. 24). Оскільки повістка отримана відповідачем 17 листопада 2008 року, тобто більше ніж за 7 днів до судового засідання, як того вимагає стаття 35 КАС України, суд вважає, що вжив всі, передбачені КАС України, заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, на підставі ч. 2 ст. 124 Конституції України, ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа -підприємець, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію серії НОМЕР_1 від 06.10.06р. (а.с. 9).
Як стверджується матеріалами справи, зокрема, рішеннями про застосування фінансових санкцій (а.с. 17-19), поясненнями до позовної заяви від 24.11.2008р. №702/06-24/09 (а.с. 26-28) та корінцем вимоги про сплату боргу від 05.09.2008 року №Ф У104 (а.с.5), за відповідачем рахується недоїмка в сумі 852,82 гривень, з них: 170 гривень штрафної санкції за неподання звітності до органів Пенсійного фонду; 127,82 гривень - фінансова санкція за донарахування суми своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків; 170 гривень - штрафна санкція за донарахування сум своєчасно не сплачених страхових внесків; 385 гривень - штраф за приховування сум доходу, на які нараховуються страхові внески.
Крім того, сума боргу відповідача по сплаті страхових внесків та штрафних санкцій в сумі 852,82 гривень підтверджується витягом з картки особового рахунку суб'єкта підприємницької діяльності (а.с.7,8).
З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон №1058-IV) від 09.07.2003 року, яким, зокрема, запроваджено обов'язок сплати відповідачем страхових внесків, що відповідно до ст.19 Закону нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників.
Відповідно до п.6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати, доходу та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
В порушеннях вимог ст.20 Закону, за ФОП ОСОБА_1 станом на 01.10.08р. виникла недоїмка в сумі 852,82грн.
Відповідно до п.2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені у ст.20 цього Закону, в т.ч обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.
Також, згідно п.9 ст.106 Закону, до страхувальника застосовані штрафні санкції за не сплату (не перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків в сумі 725,00 грн.
Згідно ст. 106 Закону, територіальний орган Пенсійного фонду за формою та в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом 10-ти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
Страхувальнику - ФОП ОСОБА_1 01 вересня 2008 року була надіслана вимога про сплату боргу (вимога відправлена рекомендованим листом, підтвердженням отримання якого є поштове повідомлення (а.с. 6). Боржником протягом 10-ти робочих днів після отримання вимоги борг не сплатив, не узгодив та не оскаржив зазначену у вимозі суму.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладено, враховуючи, що станом на час розгляду справи в суді відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем в сумі 852,82 гривень, тому позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003 року.
Виходячи з положень ч. 5 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі недоїмку в сумі 852 гривні 82 копійки.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 02.12.08
Суддя Кузьмишин Віталій Миколайович
- Номер:
- Опис: про стягнення заборгованості по фінансовим та штрафним санкціям в сумі 6573,15 грн
- Тип справи: Заява про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-а-12395/08
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Кузьмишин В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2017
- Дата етапу: 19.12.2017