Судове рішення #38693901



пр. № 6/759/366/14

ун. № 759/8038/14-ц


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 травня 2014 року. Святошинський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді Наборозняка М.І.

при секретарі Оленчук І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві подання відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції м.Києва засіданні у м. Києві подання відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції м.Києва про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України,

встановив:

Заявник звернувся із вказаним поданням, в якому просить про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.

Подання мотивував тим, що він ухиляється від виконання зобов*язань за виконавчим листом, який виданий 26.12.2012 року Святошинським районним судом м.Києва про стягнення аліментів з нього на користь ОСОБА_2 по 1200 грн щомісячно.


В поданні зазначено, що виконавче провадження відкрито 25.01.2013 року.

Зазначено, що боржник на виклики державного виконавця не з*являється, станом на 08.04.2014 року боржник зобов*язання за виконавчим листом не виконує, державним виконавцем здійснено вихід за місцем проживання боржника, але останнім не надано доступу до його житла для перевірки майнового стану.

Суд розглядає справу без сторін виконавчого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що подання не підлягає задоволенню за такими підставами.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи, праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень вирішується судом за місцезнаходження органу ДВС.

Згідно з п. 18 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" (надалі - Закон) державний виконавець у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

До подання додано копію виконавчого листа та постанови про відкриття виконавчого провадження.

Отже, із матеріалів, наданих заявником, будь-яких доказів про ухилення від сплати боргу суду не надано.

Відповідно до ст. 11 Закону державний виконавець має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу

виконавчих документів, що знаходяться у виконавчому провадженні, а в разі неявки боржника без поважних причин виносити постанову про привід через органи внутрішніх справ, а згідно з п.13 вказаної норми - накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Державний виконавець у поданні не надав інформації про застосування, викладених у зазначених нормах заходів для виконання судового рішення.

Не вказано: чи виконувався привід боржника, чи описував виконавець будь-яке майно за місцем знаходження боржника. Відсутні докази про надсилання боржнику вимог щодо виконання судового рішення.

Враховуючи, що його право звертатись до суду із зазначеним поданням міститься у ст. 11 Закону під пунктом 18, то суддя вважає, що зі змісту вказаного Закону він має право звертатись до суду із таким поданням лише після вжиття заходів, зазначених у попередніх пунктах ст. 11 Закону.

Відповідно до ст.15 Закону виконавчі дії можуть провадитися за присутності понятих.

Присутність понятих обов'язкова під час вчинення

виконавчих дій, а саме: проведення огляду, арешту, вилучення і передачі майна.

Враховуючи, що у наданих матеріалах немає інформації про отримання (чи неотримання) виклику боржника до державного виконавця, його пояснень з приводу несплати боргу, то докази про ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням відсутні.

За таких обставин задоволення подання не відповідає приписам Закону України «Про виконавче провадження».

Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, суд

ухвалив:

Подання відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції м.Києва про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Апеляційного ууду м.Києва через районний суд протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Суддя :








  • Номер: 6/759/366/14
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 759/8038/14-ц
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Наборозняк М. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.05.2014
  • Дата етапу: 28.05.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація