Судове рішення #3869347
а

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

28 листопада 2008 р.                                                                            Справа № 2-а-11549/08

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Кузьмишина Віталія Миколайовича,

 

При секретарі судового засідання:   Зелінській Ірині Василівні 

За участю:

прокурора: не з"явився, до суду надійшла заява від 28.11.2008 про розгляд справи за його відсутності

представників сторін:

позивача      :   не з"явився, до суду надійшла заява від 28.11.2008 про розгляд справи за його відсутності

відповідача :   не зя"явився, причини неявки суду не відомі

 

розглянувши матеріали справи

за позовом: Прокурора Вінницького району в інтересах Управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі   

до:   Приватного підприємства "Охоронна агенція Ніка" 

про: стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на обов"язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені

 

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Вінницького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі до Приватного підприємства "Охоронна агенція "Ніка" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на обов"язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені.

Позов мотивовано тим, що  станом на 14.10.2008 року за відповідачем виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування в сумі 3687,43 гривень та 28 липня 2008 року до нього управлінням ПФУ у Вінницькому районі застосовано фінансові санкції, а саме: штраф в сумі 1782,71 грн. та 385,67 грн. пені. Таким чином, станом на 14.10.2008 року сума боргу ПП "Охоронна агенція "Ніка" становить 5855,81 гривень.

Сторони у судове засідання не з"явилися. Прокурор та представник позивача надали суду письмову заяву, в якій просили суд позов розглянути за їх відсутності, позовні вимоги підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позові.

Позиція відповідача суду не відома, оскільки його представник у судове засідання не з"явився, письмові заперечення щодо позову до суду не надходили. Про час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення №1929223 та №1982183 (а.с. 18, 31), згідно яких повістки - виклики на судові засідання 03.11.2008р. та 28.11.2008р.  вручено відповідно уповноваженим особам ОСОБА_1 та ОСОБА_2  27 жовтня та 13 листопада 2008 року, тобто за 7 днів до судового засідання, як того вимагає ч.3 статті 35 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, на підставі ч. 2 ст. 124 Конституції України, ст. 106 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Приватне підприємство "Охоронна агенція "Ніка" є юридичною особою та  платником внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Як стверджується матеріалами справи, зокрема, розрахунком заборгованості (а.с.28), розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень 2008 року, що складений та підписаний відповідачем (а.с.5-7), за згаданий вище період у ПП "Охоронна агенція "Ніка" виникла недоїмка у сумі 3687 грн. 43 коп.

З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” (далі - Закон №1058-IV) від 09.07.2003 року, яким, зокрема, запроваджено обов'язок сплати відповідачем страхових внесків, що відповідно до ст.19 Закону нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників.

Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону України №1058-IV та п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року №64/8663 (далі Інструкція) передбачено, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Отже, ПП "Охоронна агенція "Ніка" зобов'язано на підставі ст.20 Закону України №1058-IV та п.5 Інструкції до 20 числа наступного за звітним місяцем сплачувати страхові внески.

Однак, в порушення зазначеної норми Закону, відповідач створив борг зі сплати страхових внесків в розмірі 3687  грн. 43 коп.

28 липня 2008 року Управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькому районі прийнято рішення №429 (а.с.8) про застосування  фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальникам органами Пенсійного фонду, відповідно до якого з ПП "Охоронна агенція "Ніка" стягується сума штрафу в розмірі 1785 грн. 71 коп. та нарахована пеня в розмірі 385,67 коп. Дане рішення направлено відповідачу, про що свідчить копія поштового повідомлення №22 (а.с. 9).

В силу п.3 ст. 106  Закону №1058-IV, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки, страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На виконання даної вимоги закону позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату недоїмки (а.с. 3), про що свідчить копія поштового повідомлення (а.с. 4).

 Статтею 106 Закону №1058-IV передбачено, що  у  разі  незгоди  з  розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, страхувальник узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського  суду  з  позовом  про  стягнення недоїмки.

Враховуючи те, що відповідач в установленому законом порядку не узгодив з органами пенсійного фонду суму недоїмки та не сплатив її у встановлені законом строки, прокурор Вінницького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі звернувся з позовом до "Охоронної агенції "Ніка" з вимогою стягнути недоїмку.

 Відповідно до статті  46 Конституції України громадяни мають право  на  соціальний  захист,  що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.  Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  є  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються  у  відносинах між ними або з державою.

 Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Враховуючи те, що існування заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду перешкоджає здійсненню зазначеним фондом своєчасного та в повному обсязі фінансування  пенсійних виплат, що, в свою чергу, порушує гарантовані Конституцією України права громадян та може завдати істотної шкоди інтересам держави, суд прийшов до висновку, що органи прокуратури наділені правом звертатися з позовами в інтересах держави в особі органів Пенсійного фонду України про стягнення недоїмки.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, враховуючи те, що станом на час розгляду справи в суді відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем в сумі 5855,81 грн.,  позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”№1058-IV від 09.07.2003 року.

Виходячи з положень ч. 5 ст. 94 КАС України, у справах,  в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.  

 Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Охоронна агенція Ніка" на рахунок Управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі 5855 гривень 81 копійку, з яких: 3687,43 грн. - недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, 1782,71 грн. фінансових санкцій (штрафів) та 385,67 грн. пені.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:   01.12.08 

 

Суддя                                                                          Кузьмишин Віталій Миколайович

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація