Справа №2-1265 2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2008 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Бондаревої О.І.
при секретарі - Морозовій Н.М.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті ОСОБА_2 цивільну справу за позовом
Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по оплаті за опалення і гаряче водопостачання -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» (надалі - КПТМ) звернулось до суду з позовом про стягнення заборгованості по оплаті за опалення і гаряче водопостачання, обґрунтовуючи свій позов тим, що КПТМ здійснює постачання теплової енергії для потреби опалення і гарячого теплопостачання населенню, яке зобов'язане здійснювати оплату цих послуг згідно з особового рахунку і встановлених тарифів. Відповідачу щомісячно поставлялася теплова енергія і здійснювалися послуги з гарячого водопостачання відповідно до тарифів на теплову енергію і гаряче водопостачання, установлених рішеннями виконкому Криворізької міської Ради №884 від 24.10.2000р. (вартість опалення - 0,68 грн. за 1 кв.м. загальної площі, вартість гарячого водопостачання - 10,83 грн. на 1 чол.), №630 від 14.11.2003р. (вартість опалення - 0,85 грн. за 1 кв.м. загальної площі, вартість гарячого водопостачання - 13,02 грн. на 1 чол.), №369 від 13.07.2005р. (вартість опалення - 1,11 грн. за 1 кв.м. загальної площі, вартість гарячого водопостачання - 16,73 грн. на 1 чол.), №554 від 28.08.2006р. (вартість опалення за 1 Гкал. складає 160 грн., вартість гарячого водопостачання при навності лічильника за 1 куб.м. за вересень 2006р. - 7,48 грн.,жовтень-грудень 9,08 грн., за відсутності лічильника - за 1 куб.м. за вересень 2006р. - 25,81 грн. на 1 чол., жовтень-грудень 31,33 грн за 1 чол.). Позивач, виконуючи свої обов"язки, постійно поставляв відповідачу теплову енергію і гарячу воду, а відповідачі оплату за отримані послуги належним чином не здійснювали, в результаті чого заборгованість з 01.01.2002 року по 30.11.2004 року складає 2615,33 гривень, а за період з 01.12.2004р. по 30.10.2007р. - 2893,19 гривень. Всього боргу складає 5508,52 гривень.
Відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості по квартирній платі, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» від 20.02.2003 року №554-FV, відповідачу було запропоновано укласти договір про реструктуризацію, але від цієї пропозиції вони відмовилися. Позивач просив суд стягнути з відповідачів на користь позивача суму боргу по оплаті за теплову енергію і гаряче водопостачання в розмірі 5508,52 гривень, а також державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь держави.
Відповідачі, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися, про причини неявки не повідомили. На підставі наявних у справі доказів та зі згоди позивача суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно довідки ЖКК №2 м. Кривого Рогу відповідачі мешкають у квартирі, розташованій за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Миколаївське шосе, 6/114. Відповідно до наданої позивачем довідки заборгованість відповідача перед КПТМ за опалення і гаряче водопостачання за період з 01.12.2004р. по 30.10.2007р. становить 2893,19 гривень. Договір реструктуризації заборгованості сторони не укладали.
Згідно ст. 257 ЦК України, загальний строк позовної давності становить 3 роки, а тому суд вважає за необхідне відмовити КПТМ у задоволенні позовних вимог щодо стягнення заборгованості, відносно якої минув строк позовної давності, а саме за період з 01.01.2002р. по 30.11.2004р., та стягнути з відповідачів заборгованість за період з 01.12.2004р. по 30.10.2007р., яка згідно розрахунку становить 2893,19 гривень.
2
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 257, 267 ЦК України, ст. СТ; 213-215, ст.ст.224-228 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по оплаті за опалення і гаряче водопостачання задовольнити частково.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа" заборгованість по оплаті за опалення і гаряче водопостачання в розмірі 2893 (дві тисячі вісімсот дев'яносто три) гривень 19 коп.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_3, ОСОБА_4 в доход держави державне мито в сумі 51 гривні, а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, оформленою згідно вимог ст. 229 ЦПК України, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.