Справа № 1 - 10
2008 р.
П О С Т А Н О В А
16 грудня 2008 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області - одноособово суддя Довгий І.І.
при секретарі - Пігаль О.В.
з участю прокурора - Барбашової О.В.
захисника - ОСОБА_1.
розглянувши кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя смт. Клесів Сарненського району Рівненської області, вул.АДРЕСА_1 працює тренером-викладачем з греко-римської боротьби Сарненської ДЮСШ, українця, громадянина України, освіта вища, одружений, раніше не судимий
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2. 2 листопада 2004 року приблизно о 9 год. 30 хвилин в приватному будинку по вул.АДРЕСА_2 що знаходиться в смт. Клесів Сарненського району Рівненської області, умисно наніс не менше чотирьох ударів по ногах ОСОБА_3, який лежав на підлозі. Внаслідок нанесених ударів ОСОБА_3. було завдано фізичного болю.
Підсудний ОСОБА_2., не заперечуючи за вказаних обставин факту умисного завдання ударів останньому в область ягодиць, бедер, ніг, і, можливо, рук, заперечує факт спричинення ним будь-яких інших тілесних ушкоджень потерпілому.
Факт нанесення ОСОБА_3. тілесних у ушкоджень підтвердив свідок ОСОБА_4. та пояснив, що 2.11.2004 р. ранку з батьком та свідками Смицьким та Трохимцем вжили спиртні напої, після чого порозходились, батько лишався вдома. Близько 9 години, коли свідок повернувся до дому, батько лежав на ліжку. Через деякий час почув крик, побачив, як підсудний руками і ногами наносить батькові удари в різні частини тіла. Коли ОСОБА_2 пішов, побачив, що батько вже не дихає. Разом з тим, показання свідка є непослідовними. Під час додаткового допиту він дав показання, що з будинку він пішов о 7-8 годині, коли повернувся до дому, батька там не було, і прийшов він пізніше. В судовому засіданні свідок дав показання, що після вживання горілки батько пішов з дому, сказав, що іде на карєр, повернувся о 9-30 - 10 год., впав на підлогу, там і лежав.
Свідки ОСОБА_5. і ОСОБА_6. пояснили, що 2.11.2004 р. з 8 до 9 години бачили ОСОБА_3. приблизно за 500 м. від будинку, йшов він в напрямку до будинку, напівзігнутий, повільно, на обличчі у нього була кров. ПотерпілаОСОБА_7. пояснила, крім іншого, що її батько, ОСОБА_3. займався незаконним видобутком бурштину.
Згідно висновку судово-медичної експертизи у ОСОБА_3. виявлені тілесні ушкодження у вигляді забійної рани чола, забійної рани підочної ділянки зліва, збійної рани слизової оболонки верхньої губи, травматичної екстракції 2 зубу верхньої щелепи зліва, двох синців бокової поверхні грудної клітки справа в проекції 2-3 ребер та 6-7 ребер, закритих, локального характеру, переломів 3,4,5.6 ребер справа по переднє-пахвовій та пахвовій лініях з крововиливами під пристіночну плевру, в міжреберні мязи в місцях переломів, синця передньої поверхні черевної стінки зліва, розриву капсули та паренхими селезінки по діафрагмальній поверхні, крововиливу в мязи передньої черевної стінки, які згідно висновку судово-медичного експерта є небезпечними для життя і відносяться до тяжких тілесних ушкоджень. Від отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_3. помер.
Судово-медичний експертОСОБА_8. пояснила, що смерть від тілесних ушкоджень, які виявлені у ОСОБА_3., миттєво настати не може (судовій практиці такі випадки невідомі), потрібен час від декількох годин до однієї доби. При такому розриві селезінки, який виявлений у ОСОБА_3., не виключається можливість активних рухів, пересування.
Згідно висновку повторної судово-медичної експертизи від 12.06.08 р. після отримання тілесного ушкодження у вигляді тупої травми живота з розривом селезінки, потерпілий міг певний час виконувати активні дії, цей період часу визначається швидкістю кровотечі і індивідуальними особливостями організму, і, згідно науково-практичних даних може тривати від кількох годин до декількох діб. Допитаний в судовому засіданні експерт ОСОБА_9. підтвердив зазначені висновки експертизи.
В ході судового слідства встановлено, що підсудній ОСОБА_2. прийшов до будинку ОСОБА_3. приблизно о 9 год. 30 хв. 2 листопада 2004 року; перебуваючи в будинку наніс декілька ударів ОСОБА_3. і приблизно через 10 хвилин з будинку пішов. Свідок ОСОБА_4. відразу після того, як підсудний пішов, виявив смерть ОСОБА_3.
Таким чином висновки судово-медичної експертизи виключають причинний звязок між фактом нанесення ОСОБА_2. ударів ОСОБА_3. та настанням смерті останнього.
Висновки судово-медичної експертизи підтверджують факт спричинення тілесних у ушкоджень ОСОБА_3. в області ягодиць, бедер, ніг.
Суд, оцінюючи докази в їх сукупності, вважає, що дії підсудного ОСОБА_2. по факту нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_3. згідно зміненого обвинувачення вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 126 КК України, як дії, які виразились як дії, які виразились в умисному завданні удару, побоїв, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень; і вина підсудного ОСОБА_2. в скоєнні даного злочину повністю підтверджується зібраними на досудовому слідстві та перевіреними у судовому слідстві доказами. Матеріали справи щодо отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_3., які згідно висновку судово-медичного експерта є небезпечними для життя і відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, від яких ОСОБА_3. помер слід виділити в окреме провадження та направити її прокурору для встановлення особи, винної у вчинені цього злочину.
Враховуючи, що з моменту скоєння злочину ОСОБА_2. пройшло більше двох років, від органів слідства і суду він не ухилявся, нового злочину не скоїв, у відповідності з ч. 1 ст. 49 КК України він звільняється від кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 11-1, 282, 327 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України на підставі ст. 49 КК України провадженням закрити у зв'язку із закінченням строків давності.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 у виді підписки про невиїзд - скасувати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати в розмірі 68 гривень на проведення судової психолого-психіатричної експертизи.
Матеріали справи щодо отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_3, які є небезпечними для життя і відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, від яких ОСОБА_3 помер, виділити в окреме провадження та разом з речовими доказами направити прокурору Сарненського району Рівненської області для встановлення особи, винної у вчинені цього злочину.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд Рівненської області протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя: