КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2014 року № 810/5325/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши в м. Києві матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про визнання протиправними та скасування постанови та припису,
ВСТАНОВИВ:
10.09.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про визнання протиправними та скасування постанови №3-2108/1-7/10-10/2108/08/02 від 21.08.2014 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на суму 54810,00 грн., та припису №С-0608/3 від 06.08.2014 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Статтею 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановлених статтею 106 КАС України.
Частиною 3 статті 106 КАС України, серед іншого, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Документу про сплату судового збору позивачем не надано, хоча й останній вказав його як додаток до позовної заяви, що підтверджується актом Київського окружного адміністративного суду від 10.09.2014 та доданим до позовної заяви описом вкладення у цінний лист.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено ставку судового збору за подання до адміністративного суду: адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем окрім позовної вимоги майнового характеру - про визнання протиправною та скасування постанови №3-2108/1-7/10-10/2108/08/02 від 21.08.2014 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на суму 54810,00 грн., заявлено також позовну вимогу немайнового характеру - про визнання протиправним та скасування припису №С-0608/3 від 06.08.2014 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що даний адміністративних позов має одночасно майновий і немайновий характер.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1218 гривень.
Враховуючи викладене, ставка судового забору за подання даного позову до адміністративного суду складає 255,78 грн. (за позовну вимогу майнового характеру 182,70 грн. та за позовну вимогу немайнового характеру 73,08 грн.).
Крім того, відповідно до частини 7 статті 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частинами 1-4 статті 58 КАС України передбачено, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Позовну заяву підписано від імені директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс» ОСОБА_1.
Разом з тим, в матеріалах позовної заяви відсутні документи, які б підтверджували повноваження ОСОБА_1 як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс».
Таким чином, в матеріалах позовної заяви відсутні докази того, що позовну заяву від імені позивача подано собою, яка має право на підписання позовних заяв та має повноваження на ведення справи.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 КАС України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення недоліків.
Зазначені недоліки повинні бути усунені у строк до 26 вересня 2014 року шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду належним чином оформленого документу про сплату судового збору в установленому законом розмірі, а також належним чином оформленого документу, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс».
На підставі викладеного, керуючись статями 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про визнання протиправними та скасування постанови та припису - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду належним чином оформленого документу про сплату судового збору в установленому законом розмірі, а також належним чином оформленого документу, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Будсервіс», до 26 вересня 2014 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Спиридонова В.О.