Судове рішення #38545151

Провадження №2-а/748/36/14

Єдиний унікальний № 748/2229/14-а


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04 вересня 2014 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Козак В.І.,

при секретарі Барбаш К.А.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

представників відповідача Любченко О.В., Шовкової О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача протиправними та спонукання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання відповідача при перерахунку пенсії відповідно до постанови Чернігівського районного суду Чернігівської області від 26 вересня 2013 року здійснити визначення суми коефіцієнтів заробітної плати (доходу) із заробітної плати за періоди з 01.01.1991 по 31.12.1995. В обгрунтування позову зазначено, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії на виконання постанови Чернігівського районного суду від 26 вересня 2013 року безпідставно врахував без її згоди страховий стаж з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2003 року, внаслідок чого її пенсія менша ніж могла бути без врахування цього стажу. Також позивач звертає увагу на відсутність розпорядження при перерахунку пенсії за заявою від 03.06.2004, що підтверджує протиправність дій Відповідача щодо визначення коефіцієнта заробітної плати із заробітку за період з 01.07.2000 по 31.12.2003, оскільки при перерахунку пенсії у червні 2004 року було взято заробітну плату відповідно до довідки облспоживспілки, що підтверджується розпорядженням відповідача від 07.08.2013 року.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила його задовольнити з вказаних підстав.

Представники відповідача заперечували проти задоаолення позову, посилаючись на правильність проведеного перерахунку пенсії позивачці та відповідність дій відповідача нормам діючого законодавства.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що підлягє задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачка є пенсіонером та з 05 січня 1997 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області.

Після виходу на пенсію позивач продовжувала працювати до грудня 2003 року.

У серпні 2013 року позивачка звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до постанови КМ України №306 від 20.04.2005 року, на що отримала відмову у перерахунку пенсії.

Постановою Чернігівського районного суду від 26 вересня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 грудня 2013 року, визнані дії Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області по неврахуванню до заробітної плати для перерахунку пенсії з 01.08.2013 року сум заробітної плати, виплаченої за результатами роботи за рік, протиправними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснити ОСОБА_4 перерахунок пенсії за віком за період з 01.08.2013 року із зарахуванням до заробітної плати для обчислення пенсії сум заробітної плати, виплаченої за результатами роботи за рік згідно довідки від 06.08.2013 р. № 01/179.

У згаданій судом довідці йдеться про заробітну плату позивача для обчислення пенсії в період з 01.01.1991 р. по 01.01.1995 р. за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць.

У порядку виконання рішення суду Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснило переахунок пенсії позивача з 01.08.2013 року на підставі розпорядження № 123105 від 19 березня 2014 року.

Перерахунок пенсії позивачу здійснено відповідно до ст.43 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до цієї норми Закону, перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

У позові позивач зазначає, що не давала згоду відповідачу на врахування при перерахунку пенсії страхового стажу за період 2000-2003 роки та посилається на ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» як на одну із підстав звернення до суду.

Разом з тим, ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає порядок перерахунку пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, прожиткового мінімуму та страхового стажу.

Позивачу ж перерахунок здійснювався з інших підстав, тому посилання на ст.42 зазначеного Закону на думку суду є недоречним.

Відповідно до ст. 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Статтею 99 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що перерахунок пенсій, призначених за раніше діючим законодавством, провадиться із середньомісячного заробітку за останніх 24 або будь-які 60 місяців перед призначенням пенсії, або перед введенням в дію цього Закону, або з заробітку, з якого було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, із застосуванням статей 64-67 цього Закону.

Стаття 65 цього Закону визначає, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Звертаючись до відповідача у серпні 2013 року із заявою про перерахунок пенсії відповідно до постанови КМ України №306 від 20.04.2005 року, позивач додала до заяви документи про її заробіток, зокрема і в період 2000-2003 років.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими, а отже підстав для задоволення позову не має.

Керуючись ст.ст. 11, 70-72, 86, 158-164 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача протиправними та спонукання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.



Суддя В.І. Козак


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація