Справа №2-о-186/06
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2006 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:
Головуючого - судді Ключковича В.Ю.
За участі секретаря Лемак A.M., заявниці ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Виноградів цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Виноградівська держнотконтора, про встановлення факту родинних відносин та факту проживання однією сім"єю,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася із заявою до суду про встановлення факту родинних відносин та факту проживання однією сім"єю, заінтересована особа - Виноградівська держнотконтора.
Вимоги мотивує тим, що з 196° року і до ІНФОРМАЦІЯ_3у проживала однією сім"єю з ОСОБА_2без реєстрації шлюбу. В шлюбі народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1ІНФОРМАЦІЯ_2помер батько співмешканця заявниці - ОСОБА_4. Після його смерті залишилось спадкове майно - житловий будинок в АДРЕСА_1, який належить померлому на піде ґаві свідоцтва про право власності. Після його смерті спадкоємцем першої черги став його син ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3у помер співмешканець ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_4 помер син заявниці та ОСОБА_2
- ОСОБА_3 При зверненні до держпотконтори для оформлення спадщини після смерті
співмешканця та його батька отримала відмову через необхідність підтвердження родинних
звязків. Крім того, в свідоцтві про народження сина заявниці її прізвище вказано неправильно
- "ІНФОРМАЦІЯ_5". правильним є "ІНФОРМАЦІЯ_6". Чому змушена звернутися до суду про встановлення
фактів для оформлення спадщини.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 повністю під гримала обставини та вимоги заяви та просила встановити той факт, що вона, ОСОБА_1 є матір"ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження; а також факт проживання однією сім"єю з ОСОБА_2 з 1969 року до його смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3у.
Представник заінтересованої особи повторно не заявився в судове засідання, належним чином повідомлений про розгляд справи, причин неявки суду невідомо, заяв не надійшло. Судовий розгляд проведено у відсутності представника заінтересованої особи.
Свідок ОСОБА_5 судовому засіданні показала, що є донькою заявниці ОСОБА_1 від першого шлюбу. Перший шлюб матері розпався і вона проживала фактичним шлюбним життям з ОСОБА_2
Свідок ОСОБА_6 показала, що є сусідкою заявниці і знає її вже 30 років. Заявниця ОСОБА_1 жила у фактичному шлюбі з ОСОБА_2і в них народився син ОСОБА_3, який проживав з ними.
Свідок ОСОБА_7показала, що працювала разом з ОСОБА_2у Комбінаті харчової промисловості, тому знає про його сімейне життя, він проживав у фактичному шлюбі з ОСОБА_1 і в них народився син ОСОБА_3. Син заявниці не був одружений і не мав дітей.
Заслухавши пояснення заявниці, свідків, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що заява є підставною та підлягає задоволенню, оскільки в судом встановлені ті обставини на які посилається заявник в своїй заяві.
У відповідності до ст.ст.256-259 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, та інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення правовідносин.
Як встановлено в судовому засіданні, заявниця ОСОБА_1 з 1969 року проживала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_2в АДРЕСА_1. Житловий будинок належав на праві власності батькові ОСОБА_2 - ОСОБА_4, який проживав разом з ними та помер ІНФОРМАЦІЯ_2. У фактичному шлюбі народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. При реєстрації народження сина прізвище його матері записано як "ІНФОРМАЦІЯ_5", що є неправильним, правильним є дівоче прізвище "ІНФОРМАЦІЯ_6" (а.с. 11).
ІНФОРМАЦІЯ_3у ОСОБА_2помер.ІНФОРМАЦІЯ_4 помер син заявниці -ОСОБА_3. Заявниця ОСОБА_1 залишилась проживати у будинку та звернулася до держнотконтори для оформлення спадщини після смерті чоловіка та сина. Однак їй було відмовлено у прийнятті документів через необхідність встановлення родинних (сімейних) звязків зі спадкодавцями ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Таким чином, встановлення факту родинного зв'язку з ОСОБА_3та факту проживання однією сім'єю з ОСОБА_2 має для заявниці юридичне значення - дозволить реалізувати право на спадкування.
За таких встановлених у судовому засіданні обставин, суд, розглядаючи вказану справу за наданих заявником доказів, які оцінені судом в їх сукупності , вважає що вимоги є підставними та підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 30, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1задоволити.
Встановити той факт, що ОСОБА_1 є рідною матір"ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який померІНФОРМАЦІЯ_4 у м.Виноградів.
Встановити факт проживання однією сім"єю з 1969 року ОСОБА_1та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3у у м. Виноградів.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з наступного дня після проголошення рішення, а також апеляційна скарга протягом двадцяти днів з наступного дня після подання заяви про апеляційне оскарження.