Справа № 2-246 /2009/
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2009 року м. Волноваха
Волноваський районний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Ромахова В.І.
при секретарі Копачинської С.В. За участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ "Донецькобленерго" в особі Волноваської РЕМ до ОСОБА_2про стягнення шкоди,
ВСТАНОВИВ:
12.12.2008 року позивач звернувся з даним позовом до суду, вказуючи, що відповідач користувався його послугами по споживанню електроенергії у АДРЕСА_1 При перевірці 27.09.2008року у відповідача правил користування електроенергією, були виявлені порушення, про що було складено акт № 069565 у якому зазначено, що у споживача було виявлено самовільне підключення електроустановок до мережі енергопостачальника, поза прибору обліку електороенергії. На підставі вказаного акту відповідачу було зроблено донарахування у розмірі 1369,39грн. Вказану суму відповідач добровільно не сплатив, тому просить суд стягнути вказану суму у примусовому порядку, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення - 30 гр.
У судовому засіданні представник позивача на позові наполягає.
Відповідач у зал судового засідання не з*явився, але надав до суду листа слухати справу без його участі, позов визнає.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору й вимогам ЦК, інших актів цивільного законодавства.
Згідно ст.26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії відповідає за порушення Правил користування електроенергією.
Відповідно ст. ст. 42, 48 Правил користування електричною енергією для населення споживач зобов*язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, та несе відповідальність за порушення Правил користування електричною енергією.
Відповідно ст. 53 Правил... у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акту вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Судом встановлено, що відповідач користувався послугами позивача по споживанню електроенергії у АДРЕСА_1 При перевірці 27.09.2008року у відповідача правил користування електроенергією, були виявлені порушення, про що було складено акт № 069565 у якому зазначено, що у споживача було виявлено самовільне підключення електроустановок до мережі енергопостачальника, поза прибору обліку електороенергії. Акт був підписаний трьома представниками РЕМу та споживачем. На підставі вказаних актів, згідно з Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення, затвердженої НКРЕ, відповідачу було зроблено донарахування на загальну суму 1369,39 грн., яку він не сплатив.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач порушив Правила користування електроенергією, т.я. безобліково користувався електроенергією, чим завдав шкоду позивачу, то з нього підлягає стягненню на користь позивача 1369,39 гривень.
На підставі ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави 51 гр. судового збору та 30 гр. витрат на інформаційно-технічне забезпечення на користь позивача.
На підставі ст. 526 ЦК України, ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", ст. ст. 42, 48, 53 Правил користування електроенергією, ст. ст. 81, 88 ЦПК України, керуючись ст. ст. 60, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2на користь ВАТ "Донецькобленерго" на розрахунковий рахунок Донецьких західних електричних мереж 1369,39грн. збитку та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а всього 1399,39грн.
Стягнути з неї ж 51 гривню судового збору на користь держави.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня оголошення рішення й подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до Апеляційного суду Донецької області, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: