Судове рішення #3849939

                                                                                                                             Справа №2-1571/07

 

РІШЕННЯ

Іменем   України

 

24 грудня 2007 року

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ   СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

В складі: головуючого Судді      Воронюк В.А.

при секретарі                                          Полянської Н.М.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Козятин

справу за позовомОСОБА_1до ОСОБА_2про

позбавлення батьківських прав,

 

ВСТАНОВИВ:

 

В грудні 2007 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2відносно його неповнолітньої дочки ОСОБА_3.

В обгрунтування позовних вимог позивачка вказала в заяві, що відповідач є батьком ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

5 грудня 1997 року шлюб між нею таОСОБА_2 було розірвано. ДочкаОСОБА_3проживає з нею і знаходиться на її утриманні. Від виконання батьківських обов'язків відповідач ухиляється. Протягом тривалого часу він ніякої участі у вихованні дитини не приймає, не піклується про її здоров'я, фізичний, духовний розвиток, не цікавиться її життям, навчанням, підготовкою до самостійного життя. Матеріально дитину не підтримує.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, підтвердила обставини, що вказані в позовній заяві. Зокрема, вказала, що з моменту народження дочки відповідач її вихованням не займається, батьківських обов'язків не виконує, зловживає спиртним напоями, веде антигромадський спосіб життя, крім того дочка не знає свого біологічного батька.

Відповідач в судове засідання не з'явився, проте подав заяву в якій не заперечує проти того щоб його позбавили батьківських прав, просить справу слухати у його відсутність.

Представник Козятинської міської ради, залученого до участі в справі в якості органу опіки і піклування, в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив, що питання про позбавлення батьківських правОСОБА_2 розглядалось на засіданні опікунської ради , яка прийняла рішення позбавити ОСОБА_2 батьківських прав, так як він з часу народження дитини і до цього часу не займається її вихованням, не виконує своїх батьківських обовязків.

Заслухавши сторони, дослідивши письмові докази суд вважає,  що  позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.10).

Відповідач ухиляється від своїх батьківських обов'язків, протягом тривалого часу він ніякої участі у вихованні дитини не приймає, не піклується про її здоров'я, фізичний, духовний розвиток, не цікавиться її життям, навчанням, підготовкою до самостійного життя. Матеріально дитину не підтримує.

Та обставина, що відповідач не приймає участі у вихованні дитини, не цікавиться її розвитком, підтверджена також рішенням виконавчого комітету Козятинської міської ради (а.с. 15).

Довідкою Відділу державної виконавчої служби Козятинського міськрайонного управління юстиції від 22.10.2007 року підтверджено, що відповідач не сплачував аліментів на утримання дочкиОСОБА_3(а.с. 9)

Таким чином, аналізуючи досліджені докази, суд приходить до висновку, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини є підставою для позбавлення матері чи батька батьківських прав відносно дитини.

А тому, є всі підстави для позбавлення батьківських прав відповідача відносно неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Керуючись ст.ст. 212-215, 225, 226 ЦПК України, суд

 

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2батьківських прав відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Копію рішення після набрання ним законної сили надіслати в Козятинський відділ РАЦС.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд, про що в Козятинський міськрайонний суд має бути подана відповідна заява протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана до Козятинського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація