Провадження №3/748/776/14
Єдиний унікальний № 748/2548/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2014 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді: Козак В.І.,
при секретарі: Барбаш К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, зареєстрований в АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за частиною 1 статті 173-2 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЧН № 0522895 від 13 серпня 2014 року, 12 серпня 2014 року, ОСОБА_1 в АДРЕСА_2, вчинив насильство відносно свого неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, а саме: ображав людську гідність неповнолітнього ОСОБА_2, принижував його, погрожував завданням тілесних ушкоджень, чим завдав шкоду його психічному здоров'ю та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснивши, що він, батько п"яти дітей, загадав сину ОСОБА_2 зробити деяку роботу по господарству. Син не зробив, а пішов на річку гуляти. Коли він кинувся, що вдома немає сина та побачив, що робота не виконана, то зателефонував хлопцю, що був з сином, щоб той передав синові, що "у дворі повно вітамінів у вигляді кропиви". Син мабуть злякався і того дня додому не прийшов. Тоді він звернувся до міліції з приводу зникнення сина.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.
У протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що він ображав людську гідність неповнолітнього сина, принижував його, погрожував завданням тілесних ушкоджень, чим завдав шкоду його психічному здоров'ю.
Законом України «Про попередження насильства в сім'ї» насильством в сім'ї визнаються будь - які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Статтею 173-2 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення насильства у сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Вирішуючи питання про наявність такого складу адміністративного правопорушення, як вчинення насильства в сім'ї, необхідно враховувати те, що воно характеризується наміром, коли особа усвідомлює протиправність своїх дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, передбачає порушення охоронюваних законом прав потерпілого наслідком чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, бажає цього або свідомо допускає настання таких наслідків.
Обов'язковою ознакою цього складу адміністративного правопорушення є наслідки у вигляді обґрунтованої ймовірності завдання (могла бути) чи фактичного завдання (була завдана) шкоди фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Під час складення протоколу про адміністративне правопорушення не було враховано положення диспозиції ст. 173-2 КУпАП і не зазначено з яким мотивом діяв ОСОБА_1 та які наслідки його дій могли бути чи були заподіяні.
Також не враховано, що між батьком та неповнолітнім сином виникла словесна сварка в наслідок невиконання останнім доручення батька по господарству, яка не носила характеру фізичного чи психологічного тиску, тобто не мало складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Таким чином, провадження в справі про адміністративне правопорушення закриттю на підставі ст. 247 п. 1 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.173-2, ст. ст. 283, 284 п. 1 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.І. Козак