Судове рішення #3844680

Справа № 1-348\08

ВИРОК

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

08 квітня   2008 року     Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі головуючого суду     Шміло В.І.

при секретарі     Гуменюк Г.М.

з участю прокурора     Ороновського СІ.

та адвоката     ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі    справу про

обвинувачення

ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця м. Тернополя,  гр. України,  освіта середня-спеціальна,  розлученого,  має на утриманні малолітню дочку ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_4,  жителя АДРЕСА_1,  тимчасово не працюючого,  раніше не судимого, за ч.1  ст.  296 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

16 лютого 2008 року,  біля 22 год.,  гр. ОСОБА_5,  перебуваючи в стані алкогольного сп»ягніння,  знаходячись в приміщенні бару «Альянс»,  що по вул.  М. Кривоноса,  в М. Тернополі,  грубо порушуюч громадський порядок та виражаючи явну неповагу до суспільства,  безпричинно,  став висловлюватися на адресу гр. ОСОБА_6 нецензурними словами,  принижуючи його честь та людську гідність,  після чого діючи з особливою зухвалістю,  в присутності працівників бару,  умисно,  наніс удар рукою в обличчя гр. ОСОБА_6,  в результаті чого спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді синця шкіри та садна,  крововиливу в слизову оболонку верхньої губи,  крововиливу у слизову оболонку нижньої губи,  які згідно акту судово-медичного обстеження відносяться до легких тілесних ушкоджень.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованого злочину визнав повністю і показав,  що дійсно 16 лютого 2008 року,  біля 22 год.,  перебуваючи в стані алкогольного сп»ягніння та знаходячись в приміщенні бару «Альянс»,  що по вул.  М. Кривоноса,  в М. Тернополі,  він безпричинно став виражатися на адресу гр. ОСОБА_6 нецензурними словами,  після чого,  в присутності працівників бару,  умисно,  наніс удар рукою в обличчя гр. ОСОБА_6 Крім цього,  підсудний ОСОБА_5 показав,  що у вчиненому розкаюється,  просить вибачення у потерпілого і пояснив,  що потерпілого ОСОБА_6,  він переплутав з іншою особою,  яка колись його сильно образила,  маючи намір,  в такий спосіб,  відповісти кривднику за образу і просить суворо його не карати.

Незважаючи на те,  що підсудний ОСОБА_5 свою вину у вчиненому визнав повністю,  винність його у скоєному доведена зібраними по справі доказами,  а саме:

- заявою та поясненнями гр. ОСОБА_6,  з яких слідує,  що 16.02.2008 року,  перебуваючи в барі "Альянс",  що по вул.  М.  Кривоноса,  в м.  Тернополі,  біля 22 год.,  гр. ОСОБА_5,  після розпиття спиртних напоїв,  безпричинно наніс один удар кулаком йому в обличчя.

(а.с.  7,  13-15);

-     поясненнями очевидця ОСОБА_7,  з яких випливає,  що 16 лютого 2008

року,  перебуваючи в барі "Альянс",  разом із своїм другом ОСОБА_6,  біля 22 год.,  в

його присутності,  гр. ОСОБА_5,  після розпиття спиртних напоїв,  безпричинно наніс

один удар кулаком в обличчя гр. ОСОБА_6

(а.с.  16-19);

-     поясненнями гр.ОСОБА_8 - офіціанта бару "Альянс",  з яких вбачається,  що

16.02.2008 року,  біля 22 год., після того як вона підійшла до відвідувачів та повідомила,

що бар зачиняється,  гр. ОСОБА_5 почав обурюватися,  виражаючись при цьому

нецензурною лайкою та підійшовши до ОСОБА_6 та ОСОБА_7,  які стояли

біля виходу,  безпричинно наніс гр. ОСОБА_6 удар кулаком в обличчя,  від чого той

впав та вдарився головою до батареї. ОСОБА_5 на зауваження не реагував,  а

продовжував висловлювати нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_7,  в зв»язку з

чим вона викликала працівників охорони.

(а.с. 20-23);

-     актом судово-медичного обстеження № 397,  від 18.02.2008 року,  згідно якого

виявлені у ОСОБА_6 тілесні ушкодження,  за ступенем тяжкості,  відносяться до

легких тілесних ушкоджень.

(а.с. 34).

Проаналізувавши зібрані по справі докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку про доведеність вини підсудного і кваліфікує вчинений ним злочин за ч. 1  ст.  296 КК України,  як хуліганство,  тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства,  що супроводжується особливою зухвалістю.

При призначенні покарання підсудному у відповідності вимог  ст.  ст. 50, 65 КК України,  суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  особу винного та обставини,  що пом"якшують та обтяжують покарання,  а саме: підсудний вперше притягується до кримінальної відповідальності,  повністю визнав свою вину і розкаявся,  активно сприяв розкриттю злочину,  позитивно характеризується,  має на утриманні малолітню дочку,  має постійне місце проживання,  тяжких наслідків від злочину не наступило,  потерпілий жодних претензій до підсудного немає та просить суворо його не карати.

Наведені обставини,  з урахуванням конкретних умов при яких було скоєно злочи та молодого віку підсудного,  приймаючи до уваги майновий стан підсудного,  який нігде не працює дають підстави суду вважати,  що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції його від суспільства,  а тому йому слід призначити покарання в межах санкції статті обвинувачення у вигляді обмеження волі із застосуванням  ст.  75 КК України,  звільнивши засудженого від відбування покарання з випробуванням,  з іспитовим строком,  поклавши на засудженого обов»язки,  передбачені п.п. 2, 3, 4  ст.  76 КК України.

Виходячи з вищенаведеного,  керуючись  ст.  ст. 323, 324 КПК України,  суд, -

3АСУДИВ:

ОСОБА_3 визнати винним у скоєнні злочину,  передбаченого ч.1  ст. 296 КК України і призначити покарання - 2 роки обмеження волі.

На підставі  ст. 75 КК України,  звільнити засудженого ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.

На підставі п.п. 2, 3, 4  ст. 76 КК України,  зобов'язати засудженого ОСОБА_5 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально  -  виконавчої  системи;   повідомляти   органи   кримінально  -  виконавчої

системи про зміну місця проживання,  навчання або роботи; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.

Обрати засудженому ОСОБА_5,  до вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області через міськрайонний суд пртягом 15 діб з дня проголошення,  а засудженим,  який знаходиться під вартою на протязі того ж строку з дня вручення йому копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація