Судове рішення #3841232

РІШЕННЯ

2-1705\08

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2008 року Київський районний суд м.  Донецька у складі:

головуючого     судді Малютіної Н.М,

при секретарі     Шептульовій С. Ю.,

за участю позивача     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Донецьку справу за позивною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади Київського району м.  Донецька про визнання права власності,  -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до територіальної громади Київського району м.  Донецька про визнання права власності,  мотивуючи свої вимоги тим,  що відповідно до договору купівлі -продажу від 31 жовтня 2000 року посвідченого приватним нотаріусом,  їй належить домоволодіння розташоване за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60. Рішенням виконавчого комітету Київської районної ради від 11 лютого 2004 року за №94 їй було дозволено знести старий жилий будинок і побутові надвірні строїння для будівництва нового жилого будинку за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60. Після узгодження усієї технічної документації вона почала будівництво. 26 вересня 2007 року техніком БТІ було складено технічний паспорт на незакінчсний будинок та складено акт про відсоток готовності незавершеного об'єкту нерухомості. Згідно акту,  відсоток готовності складав 57 %. У теперішній час відсоток готовності складає 75%. На цей час у неї змінились життєві обставини і вона вимушена продавати свою нерухомість,  одна зробити це вона не може тому що будинок ще не прийнятий в експлуатацію і вона вимушена була звернутися до суду с проханням визнати за нею право власності на об'єкт незавершеного будівництва жилого будинку готовністю 75% розташованого за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60,  яке складається з житлового будинку літера «Е-2» та огородження літер «№1» у повному об'ємі відповідно до висновку про відсоток незавершеного будівництва об'єкту нерухомості від 08.02.2008 року виданого КП БТІ м.  Донецька.

В попередньому судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав,  просив їх задовольнити.

Відповідач в попереднє судове засідання не з'явився,  про день,  час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином,  надіслав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутністю. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутністю на підставі наявних в справі доказів.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4  ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст.  174 ЦПК України,  у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення представника позивача,  дослідивши матеріали справи,  суд приходить до висновку,  що позов ОСОБА_1 до територіальної громади Київського району м.  Донецька про визнання права власності є обгрунтованим і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено,  що позивачка на підставі договору купівлі - продаж/ від 31 жовтня 2000 року посвідченого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу і зареєстрованого в реєстрі за № 3307 є власником домоволодіння розташованого за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60 (а.с.  11).

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Київської районної у м.  Донецьк)' Ради від 11 лютого 2004р. № 94 позивачці було дозволено знести старий жилий будинок і побутові надвірні строїння для будівництва нового жилого будинку за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60. Після узгодження усієї технічної документації вона почала будівництво (а.с.  10).

26 вересня 2007 року техніком БТІ було складено технічний паспорт на незакінчений будинок №60 по вул. . Башкирської м.  Донецька на незакінчений будинок та 26.09.2007року був складен акт про відсоток готовності незавершеного об'єкту нерухомості. Згідно акту,  відсоток готовності складав 57 % (а.с.  7-8. 9).

2

Згідно висновку КП «БТІ» від 08.02.2008року відсоток готовності незавершеного будівництва склав -75%,  а саме: фундамент - 100%,  стіни - 100%,  перегородки - 100%,  перекриття - 100%,  дах - 100%,  підлоги - 70%,  вікна - 100%),  двері - 50%,  отеплення - 0%,  обробні роботи - 80%),  внутрішні сантехнічні устрої -30%. інші - 80% (а.с.  14).

 ст.  331 Цивільного Кодексу України встановлює,  що до завершення будівництва особа вважається власником матеріалів,  які були використані в процесі цього будівництва.

Також на час розгляду справи суду не надані документи,  які б підтверджували,  що незавершене будівництво жилого будинку порушує чиї-нсбудь права,  то позивач на час розгляду справи володіє,  користується та розпоряджається вказаним майном.

Згідно до частини 5  ст.  376 Цивільного кодексу України на вимогу користувача земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно,  яке самочинно збудоване на ній,  якщо це не порушує права інших осіб.

Відповідно до  ст.  41 Конституції України права власності є непорушним,  а відповідно до  ст.  15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення. Стаття 391 Цивільного кодексу України встановлює загальні положення щодо захисту права власності,  а саме тс,  що власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права.

Відповідно до  ст.  392 ЦК України надає право власнику майна пред'явити позов про визнання права власності на майно.

Згідно до  ст.  331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту створення майна.

Законодавство України встановлює,  що володіння майном є правомірним,  якщо інше не буде встановлено судом.  Конституцією України та чинним законодавством встановлена презумпція правомірності фактичного володіння майном,  оскільки цс майно знаходиться у володінні позивача. Тобто оскільки ніяким судом не було встановлено неправомірне володіння позивача незавершеним будівництвом об'єкту нерухомості,  то позивач володіє цім майном правомірно.

Беручи до уваги викладене,  суд дійшов до висновку,  що позивач отримав право власності на об'єкт незавершеного будівництва жилого будинку готовністю 75% розташованого за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60 у повному об'ємі відповідно до висновку про відсоток готовності незавершеного будівництва об'єкту нерухомості від 08.02.2008р. виданого КП «Бюро технічної інвентаризації м.  Донецька» (а.с.  14).

Відповідно до ч.3  ст.  10,  ч.ч.1,  2  ст.  60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень,  крім випадків,  встановлених цим Кодексом.  Докази подаються сторонами та іншими особами,  які беруть участь у справі.

Відповідно до ч.1  ст.  11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб,  поданим відповідно до цього кодексу,  в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб,  які беруть участь у справі.

Під час розгляду справи судом були створені всі необхідні умови для всебічного та повного дослідження обставин справи,  сторонам,  під час розгляду справи було роз'яснено права та обов'язки.

Керуючись  ст. 41 Конституції України,   ст.  ст.  15,  331,  334. 376,  391,  392 ЦК України,   ст.  ст.  10,  11. 60. 88,  212-215. 218 ЦПК України,  суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до територіальної громади Київського району м.  Донецька про визнання права власності - задовольнити.

Визнати право власності за ОСОБА_1 на об'єкт незавершеного будівництва житловий будинок відсотком готовності - 75% розташованого за адресою: м.  Донецьк,  вул. . Башкирська,  60 у повному' об'ємі відповідно до висновку про відсоток готовності незавершеного будівництва об'єкту нерухомості на 75% від 08.02.2008р. виданого КП «Бюро технічної інвентаризації м.  Донецька».

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація