Справа 2-о-45/2008
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення справи без розгляду у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.
3 квітня 2008 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області
В складі: головуючого судді ЧАБАК І.О.
при секретарі ЧИЛГКІНІЙ A.M.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові справу по заяві ОСОБА_1, зацікавлена особа- Гулакова ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю з померлим, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю з ОСОБА_3 померлим 18 червня 2007 року.
В процесі розгляду справи до суду від зацікавленої особи ОСОБА_4 надійшла заява, що вона є племінницею померлого ОСОБА_3, тому вважає себе спадкоємцем померлого ОСОБА_3 і просить притягнути її стороною по справі.
Також в судовому засіданні встановлено, що у померлого ОСОБА_3 є інші спадкоємці: доньки ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які останнім часом проживали в м. Харкові і які не притягнуті до участі в справі.
Враховуючи норми ЦПК України, роз'яснення Пленуму Верховного суд України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів , що мають юридичне значення», яким визначено , якщо під час розгляду справи буде виявлено , що встановлення підвідомчого судові факту, пов'язане з вирішенням спору про право і при наявності спадкоємців, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює сторонам , що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Так, судом встановлено, що встановлення факту проживання однією сім'єю з померлим ОСОБА_3 зачіпає інтереси спадкоємців померлого, тому справа має розглядатися в порядку позовного провадження з залученням всіх зацікавлених осіб, а не в окремому провадженні.
Керуючись ст. . 209 ЦПК України, ст. 130 Сімейного Кодексу України, CT..235 ч.6 ЦПК України , Постановою Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5, Постановою Пленуму Верховного суду України № 15 від 25 травня 1998 року , суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа - ОСОБА_4 про встановлення факту проживання однією сім'єю з померлим залишити без розгляду.
Провадження по справі закрити.
Роз'яснити заявнику про можливість звернення до суду в порядку позовного провадження з залученням всіх зацікавлених осіб.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайонний суд , шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання протягом 10 днів апеляційної скарги з подачею її копій до апеляційної інстанції в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.