Судове рішення #38385330

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогр'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444


Справа № 669/798/14-ц

Провадження № 2/669/237/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 серпня 2014 року смт.Білогір'я


Білогірський районний суд Хмельницької області

в складі:

головуючої Герасимчук Н.П.,

при секретарі Дмитришиній В.В.,

з участю позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білогір'я цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С ТА Н О В И В :

11.07.2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому вказала, що 17 липня 2010 року зареєструвала з ним шлюб. Від спільного проживання у них народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Одруження з відповідачем виявилося невдалим, так як він проявляє до неї неповагу, ображає. В зв'язку із постійними сварками спільне проживання стало неможливим.

В судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

Відповідач позов визнав, пояснив суду, що примирення між ними неможливе, оскільки жодний із них примирення не бажає та не вчиняє жодних кроків до збереження сім'ї.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Так, статтею 24 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Частиною 2 ст. 112 Сімейного кодексу України встановлено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Згідно п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Судом встановлено, що сторони спільно не проживають, зв'язків не підтримують, намірів зберегти шлюб не мають. В строк, наданий судом для примирення, відносин між подружжям не змінив. Сторони не зацікавлені в збереженні щлюбу, тому подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме їхнім інтересам, що є підставою для задоволення позову.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 112, 113, 115 Сімейного кодексу України, ст.ст.11, 197, 213-215 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб, укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем смт. Білогіря Білогірського району Хмельницької області, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженкою с.Драчі Старокостянтинівського району Хмельницької області, зареєстрований 17 липня 2010 року Пеньківською сільською радою Старокостянтинівського району Хмельницької області, про що зроблено відповідний актовий запис за № 4, - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити позивачці її шлюбне прізвище «ОСОБА_1».

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Білогірський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.


Суддя Н. П. Герасимчук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація