Судове рішення #38365566

Провадження №2-а/748/42/14

Єдиний унікальний № 748/2384/14-а


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2014 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Козак В.І.,

при секретарі Барбаш К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області, Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області, старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області Курильця В.І., третя особа: Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області, про визнання незаконною постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця Курилець В.І. відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 19 лютого 2014 року про закінчення виконавчого провадження № 39964436 з виконання виконавчого листа по справі № 2-а-11980/2011, виданого Чернігівським районним судом Чернігівської області 19.09.2013 року, як таку, що винесена передчасно.

В судове засідання сторони не з"явилися.

Позивач у позові просить розглянути справу у її відсутності.

Представник відповідача за дорученням надав заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову, оскільки його дії є правомірними з підстав відсутності відповідного бюджетного фінансування в управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши заперечення відповідача та матеріали справи, судом встановлено наступне.

Постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 19 лютого 2014 року закінчено виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-а-11980/2011, виданого Чернігівським районним судом Чернігівської області 19.09.2013 року, про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з підвищенням в розмірі 1 мінімальної заробітної плати, встановленого Законами України «Про державний бюджет України на 2010 рік», «Про державний бюджет України на 2011 рік», Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 17.01.2011 року по 22.07.2011 року з урахуванням проведених виплат за вказаний період; зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 17.02.2011 року по 22.07.2011 року, з урахуванням проведених виплат за вказаний період.

Як вбачається з винесеної постанови та заперечень рішення суду виконано частково та застосувати штрафні санкції неможливо, оскільки рішення суду не виконується із незалежних від боржника обставин.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Як роз'яснено в п.17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 року за № 5 «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», державний виконавець зобов'язаний здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом. Судам слід ураховувати, що виконавці мають право повертати документи щодо виконання рішень адміністративних судів про стягнення з пенсійних органів та суб'єктів владних повноважень відповідних виплат пенсії, соціальної допомоги тощо у разі здійснення державним виконавцем усіх можливих дій, спрямованих на виконання рішення.

Стаття 49 ЗУ «Про виконавче провадження» надає вичерпний перелік обставин, які дають право ДВС закінчити виконавче провадження. В диспозиції п. 11 ч. 1 ст. 49 вищезазначеного закону зазначено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу, що його видав, у випадку, передбаченому ч.3 ст.75 цього Закону.

Частиною 3 ст. 75 Закону визначено, що у разі якщо виконати рішення без участі боржника не можливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до ст. 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

В даному випадку державним виконавцем не було проведено перевірки виконання судового рішення, не було вжито всіх можливих заходів для виконання рішення згідно приписів ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження», тому суд приходить до висновку, що ним передчасно винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, що призвело до порушення прав та інтересів позивача.

Відсутність коштів для виконання судового рішення не може бути підставою для закінчення виконавчого провадження, оскільки, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, державний орган не має права посилатися на відсутність коштів на виправдання неспроможності виконати судове рішення про повернення боргу.

З врахуванням всього вищенаведеного суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову шляхом визнання незаконною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження.

Керуючись ст. ст. 58, 124 Конституції України, Законом України «Про виконавче провадження», ст. ст. 2, 17, 18, 70, 99, 159-163, 167,181, 185, 186 КАС України, суд , -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця Курилець В.І. відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 19 лютого 2014 року про закінчення виконавчого провадження ВП № 39964436 з виконання виконавчого листа по справі № 2-а-11980/2011, виданого Чернігівським районним судом Чернігівської області 19.09.2013 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі якщо постанову було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.




Суддя В.І. Козак


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація