ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04.12.06 Справа № 5/532.
Господарський суд Луганської області у складі головуючого судді Закропивного О.В., при секретарі Шмалько О.М., за участю представників сторін:
від позивача –Дорофєєва С.В. дов. від 01.12.06. № 2/2230,
від відповідача – Пономаренко П.І. за дов. від 30.12.05. № 3637,
розглянувши матеріали справи № 5/532 за позовом:
Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Стаханов Луганської області, м. Стаханов Луганська область
до Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Стахановського відділення, м. Стаханов Луганської області
про стягнення 6831 грн. 56 коп. , -
Провадження у справі порушено ухвалою Господарського суду Луганської області від 07.11.06 згідно Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ст.17 та п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили з 1 вересня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.
Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, де в якості позивача виступає суб'єкт владних повноважень, провадження у даній справі продовжено за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Суть спору: про стягнення суми, помилково перерахованої на особистий рахунок померлого Пузанова Олександра Федоровича у розмірі 6617 грн. 58 коп. та пеню у сумі 13,24 грн., штраф у сумі 200,70 грн.
Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначив, що не може самостійно виконати вимоги позивача з наступних підстав:
- на підставі ч. 2 ст. 1071 ЦК України - грошові кошти можуть бути списані з рахунку клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також в випадках, встановлених договором між банком та клієнтом;
- на підставі п. 6.39 "Порядку відкриття, ведення та закриття рахунків фізичних осіб у національній валюті установами ВАТ "Ощадбанк", затвердженого постановою Правління ВАТ "Ощадбанк" 16.02.04 - гроші з рахунків фізичних осіб установи Банку списуються тільки за дорученням власників цих рахунків або на підставі рішення суду;
- з розрахунку вкладника знято за довіреністю суму у розмірі 312,20 грн.;
- 62,34 грн., що внесені в розрахунок суми боргу належать вкладнику по день смерті 20.03.02.торін, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -
в с т а н о в и в:
У відповідності з вимогами Закону України від 23.09.99 № 1105-ХІУ “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” після передачі страхувальником документів, які підтверджують право застрахованого Пузанова Олександрі Федоровича –на страхові виплати, позивачем було ухвалено постанову від 09.08.01. № 2225 ‘Про продовження раніше призначеної страхової виплати" щодо зазначеного потерпілого, розмір відшкодування втраченого заробітку якого визначений згідно рахунку.
Як було встановлено при розгляді справи, за період з 19.04.02. по 16.06.06 позивачем провадились щомісячні виплати Пузанову О.Ф. на його особистий рахунок у установі банку відповідача на підставі оформленої заяви вкладника.
20.03.02. Пузанов Олександр Федорович помер, що підтверджується довідкою про смерть від 21.03.06. № 316. Проте, у зв’язку з відсутністю у позивача відомостей про його смерть, страхові виплати здійснювались по 16.06.06. Сума, помилково перерахованих грошових коштів, склала 6617 грн. 58 коп.
Позивач звертався до відповідача з вимогою повернути зазначену суму, але йому було відмовлено з посиланням на "Порядк відкриття, ведення та закриття рахунків фізичних осіб у національній валюті установами ВАТ "Ощадбанк".
Як було встановлено, на день розгляду справи розмір суми, помилково перерахованої на рахунок померлого Пузанова Олександра Павловича складає 6277 грн. 33 коп.
Суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з огляду на наступне:
- відповідно ч. 2 ст. 1062 ЦК України - кошти, помилково зараховані на рахунок вкладника, підлягають поверненню відповідно до ст. 388 цього Кодексу;
- згідно статті 1071 ЦК України –банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження. Грошові кошти можуть бути списані з рахунку клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також в випадках, встановлених договором між банком та клієнтом;
- на підставі п. 6.39 "Порядку відкриття, ведення та закриття рахунків фізичних осіб у національній валюті установами ВАТ "Ощадбанк", затвердженого постановою Правління ВАТ "Ощадбанк" 16.02.04 - гроші з рахунків фізичних осіб установи Банку списуються тільки за дорученням власників цих рахунків або на підставі рішення суду.
За таких обставин, позовні вимоги слід визнати обґрунтованими частково та такими, що підлягають до задоволення частково.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Стахановського відділення ВАТ "Державний ощадний банк України", м.Стаханов Луганської області, вул. Ленінградська, 3, код 02786424 на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Стаханові Луганської області, м. Стаханов Луганської області, вул. Леніна, 23, код 25926968, р/р 37176420001264 в УДК Луганській області, МФО 804013 - грошові кошти у сумі 6277 грн. 33 коп.
3. В іншій частині провадження у праві закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 11.12.06.
Суддя О.В. Закропивний