Справа №2/257/1388/14
№257/10194/14-ц
У Х В А Л А
про призначення по справі почеркознавчої експертизи
20 серпня 2014 року Київський районний суд м. Донецька в складі
головуючого судді Шликова С.П.,
за участю секретаря Крилової К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики.
У судовому засіданні представником відповідача було заявлено клопотання про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи. В обґрунтування якого зазначив, що відповідач не видавав розписку позивачу на копії свого паспорту про позику грошових коштів у ОСОБА_3, а тому просив призначити експертне дослідження на предмет автентичності почерку відповідача у розписці.
До судового засідання не з'явилися позивач, представник позивача, про час та день розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили. Заяви про розгляд справи за їх відсутністю на адресу суду не надходило.
До судового засідання не з'явився відповідач, про час, дату та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, доручив представляти свої інтереси своєму представнику ОСОБА_4, який діє на підставі довіреності.
Відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитися з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України передбачено, що суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: призначення судом експертизи.
Враховуючи той факт, що відповідач та його представник не визнають позовні вимоги, а також наголошують на тому, що відповідач на надавав жодних розписок позивачу про отримання у позику від останнього грошових коштів, суд приходить до висновку, що заявлене представником відповідача клопотання про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи підлягає задоволенню у повному обсязі.
За таких обставин, суд вважає необхідним доручити проведення судово - почеркознавчої експертизи експертам Дніпропетровського науково - дослідного інституту судових експертиз, а провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст. 143,144,202,208 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики судово - почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
1) Чи виконано рукописний текст (рукописні записи) російською мовою «Я ОСОБА_2, занимаю у ОСОБА_3 сумму в раз мере 243.000 (двести сорок три тыс грн) Сроком на 10 дней 8.04.2013 Обязуюсь вернуть 18.04.2013».?
2) Чи виконано підпис ОСОБА_2 на ксерокопії паспорту громадянина України під рукописним текстом «Я ОСОБА_2, занимаю у ОСОБА_3 сумму в раз мере 243.000 (двести сорок три тыс грн) Сроком на 10 дней 8.04.2013 Обязуюсь вернуть 18.04.2013» ОСОБА_2, або іншою особою?
Проведення судово - почеркознавчої експертизи доручити експертам Дніпропетровського науково- дослідного інституту судових експертиз.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384,385 КК України.
Оплату вартості експертизи покласти на відповідача: ОСОБА_2.
Зобов'язати ОСОБА_2 надати експертам оригінали вільних та експериментальних зразків почерку.
В розпорядження експертів направити: копію ухвали та матеріали цивільної справи № 2/257/1388/14, де на аркуші справи 41 мається оригінал рукописного тексту ОСОБА_2.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька шляхом подачі протягом п'яти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: