Судове рішення #38324953

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА


1[1]


У Х В А Л А

15 липня 2014 року м. Київ

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду м. Києва Боголюбська Л.Б., перевіривши на відповідність вимогам ст. 396 КПК України і на наявність перешкод для відкриття апеляційного провадження апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012110060001258 від 22 грудня 2012 року на вирок Печерського районного суду м. Києва від 04 листопада 2013 року -

В С Т А Н О В И Л А:

Вироком Печерського районного суду м. Києва від 04 листопада 2013 року

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у м. Полтаві та був зареєстрований

за адресою: АДРЕСА_1, раніше неодноразово судимий, -

засуджений за ч.1 ст. 115 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 14 ( чотирнадцять) років.

12 червня 2014 року ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу на вказаний вирок.

10 липня 2014 року апеляційна скарга обвинуваченого разом з матеріалами кримінального провадження № 757/22457/13-к надійшла до Апеляційного суду міста Києва і 11 липня 2014 року була передана судді - доповідачу Боголюбській Л.Б.

Перевіривши апеляційну скаргу обвинуваченого на відповідність вимогам ст. 396 КПК України, суддя встановив, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог вказаної статті КПК.

Відповідно до положень ст. 396 КПК України апеляційна скарга подається в письмовій формі і в ній зазначаються:

1) найменування суду апеляційної інстанції;

2) прізвище, ім'я та по батькові ( найменування), місце проживання ( перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив;

4) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення;

5) клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про дослідження доказів;

6) перелік матеріалів, які додаються.

Зі змісту апеляційної скарги убачається, що апелянтом вимоги наведеної норми кримінального процесуального закону не дотримані.

Так, зазначивши в апеляційній скарзі найменування суду апеляційної інстанції, своє прізвище, ім'я та по батькові, місце перебування, судове рішення, яке оскаржується, і назву суду, який його ухвалив, обвинувачений не зазначив вимоги та їх обґрунтування із посиланням на те, в чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.

Натомість апелянт виклав клопотання про зарахування в строк відбування покарання час його ув'язнення правоохоронними органами Королівства Іспанії, починаючи з 26 грудня 2012 року, яке підлягає вирішенню під час виконання вироку судом, який його ухвалив, в порядку, передбаченому ст.ст. 537, 539 КПК України.

Така вимога обвинуваченого сформульована без урахування того, які рішення суд апеляційної інстанції вправі ухвалити за результатами розгляду апеляційної скарги відповідно до положень ст. 407 КПК України, а, крім того, обвинуваченим не зазначено, які підстави існують для зміни чи скасування судового рішення, передбачені ст. 409 КПК України: 1) неповнота судового розгляду; 2) невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження; 3) істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; 4) неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; 5) невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого; та не наведено обґрунтування своєї позиції.

Враховуючи, що апеляційна скарга обвинуваченого на вирок суду першої інстанції подана без додержання вимог, передбачених статтею 396 КПК України, що є перешкодою для відкриття апеляційного провадження, відповідно до вимог ч.1 ст. 399 КПК України апеляційну скаргу слід залишити без руху та встановити достатній строк для їх усунення, який не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала апеляційну скаргу.

Крім того, слід зазначити, що ухвалою судді - доповідача від 04 лютого 2014 року апеляційна скарга поверталася обвинуваченому в зв'язку з її подачею поза строками апеляційного оскарження і відсутністю клопотання про поновлення цього строку.

04 березня 2014 року до Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання обвинуваченого про поновлення строку апеляційного оскарження вироку суду першої інстанції та про надання можливості ознайомлення з матеріалами кримінального провадження і вручення копії вироку суду від 04 листопада 2013 року.

Ухвалою судді - доповідача від 11 березня 2014 року через відсутність самої апеляційної скарги було відмовлено у відкритті провадження, але звернуто увагу суду першої інстанції про необхідність дотримання вимог ст.ст. 376, 395 КПК України, які підлягають обов'язковому виконанню, а саме: надання матеріалів кримінального провадження для ознайомлення та вручення копії вироку особі, яка перебуває під вартою, оскільки в матеріалах провадження відсутня розписка про його вручення.

З матеріалів кримінального провадження ( т.5, а.с. 165 - 166) убачається, що копії матеріалів кримінального провадження та копія вироку суду та ухвал Апеляційного суду міста Києва направлені обвинуваченому лише 08 липня 2014 року і розписки про їх отримання до суду не дійшли, що має значення для вирішення питання щодо дотримання апелянтом строків апеляційного оскарження вироку суду і поважності причин їх пропуску в разі заявлення клопотання про відновлення цих строків.

Керуючись ст.ст. 396, 399 КПК України, суддя - доповідач, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Печерського районного суду м. Києва від 04 листопада 2013 року залишити без руху.

Для усунення недоліків встановити обвинуваченому строк 15 днів з дня отримання ним даної ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ

Апеляційного суду міста Києва Л.Б.Боголюбська




Справа № 11 - КП/796/812/2014, Категорія КК: ч.1 ст.115

Головуючий в 1-й інстанції Царевич О.І.

Доповідач Боголюбська Л.Б.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація