Судове рішення #3831671
0555

0555                                                                                               Справа № 2-236/2009

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

 

 14 січня 2009 р.  Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючої судді                                                   Жаботинської С.В.

при секретарі                                                        Костенко Ю.О.

за участю  позивача                                             ОСОБА_1.

відповідачів                                                           ОСОБА_2.,

ОСОБА_3., ОСОБА_4.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ясинувата цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

Позивач  звернувся до суду  із  вказаною позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

В позові зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 батько позивача ОСОБА_5 помер. Після його смерті відкрилася спадщина за  законом на спадкове майно.  На день смерті батька  і по теперішній час, в тому числі й в шестимісячний строк після смерті його, позивач відбував покарання у місцях позбавлення волі. Крім  позивача спадкоємцями  за законом першої черги які звернулись до Ясинуватської державної  нотаріальної контори з заявою для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 є ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_2. З міст позбавлення волі позивач звільнився 14.10.2008 р. і не мав можливості у шестимісячний строк  звернутися до Ясинуватської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Коли в теперішній час  він звернувся до Ясинуватської державної нотаріальної контори для юридичного оформлення спадкових прав і отримання свідоцтва про право на спадщину  за законом, державним нотаріусом вказано на  неможливість видати  таке свідоцтво, оскільки пройшов строк  для подання письмової заяви для прийняття спадщини за законом, і він на день смерті не проживав зі спадкодавцем.

Просить визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною, встановити  додатково строк 3 місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті батька ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

В  судовому засіданні позивач пояснив, що на час смерті батька відбував покарання в місцях  позбавлення волі, до нотаріуса звернутись не міг, а тому  написав відмову від прийняття спадщини на користь ОСОБА_2. коли та до нього приїжджала провідати, оскільки знаходячись в тюрмі не міг оформити свої спадкові права. В державну нотаріальну контору заяву про відмову від спадщини не надсилав.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2. позов визнала, пояснила, що позивач є сином спадкодавця ОСОБА_5, писав заяву про відмову від спадщини на її користь і ця відмова завірена начальником колонії. До державної нотаріальної контори з зазначеною  заявою не звертався, а вона цю заяву нотаріусу не віддавала. Вважає що він як син має право на спадщину батька.

Відповідачка  ОСОБА_3. в судовому засіданні позов не визнала, оскільки позивач відмовився від своєї спадщини на користь ОСОБА_2, крім того, між батьком та сином були погані відносини і позивач бив свого батька.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_4. позов не визнала з тих же підстав що й відповідачка ОСОБА_3., пояснила що ОСОБА_5 проживав за адресою АДРЕСА_1 і у неї з ним були добрі стосунки.

Суд, заслухавши позивача, відповідачів,  дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню.

ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблена актова запис про смерть № 442 (а.с. 10).

Згідно договору купівлі продажу від 18.06.1996 р. ОСОБА_5належала квартира АДРЕСА_1 (а.с. 5).

Відповідно до спадкової справи до майна ОСОБА_5 з заявою про прийняття спадщини звернулись ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с. 20, 21).

Суд не приймає в якості доказів, відмову позивача від прийняття спадщини на користь ОСОБА_2., оскільки така заява не подана ним до нотаріальної контори і відсутня в спадковій справі.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_1. відбував кримінальне покарання  з 19 березня 2004 р. до 14 жовтня 2008 року  в місцях позбавлення волі за вироком Київського райсуду м. Донецька (а.с. 4) і своєчасно не міг самостійно  звернутися до нотаріальної контори для оформлення  своїх спадкових інтересів та подачі заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що позивач, із поважної причини пропустив строк для  звернення із заявою до нотаріальної контори для прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 ч. 3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатково строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважає, що позивачу  необхідно надати строк до 3-х місяців для звернення до  нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_5

На підставі ст. ст.  1223, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 9, 11, 214, 215 ЦПК України,  суд, -

В И Р І Ш И В:

 

Позов задовольнити.

 

Визнати причини пропуску строку ОСОБА_1 для подання державному нотаріусу письмової заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - поважними.

 

Визначити ОСОБА_1 додатково строк до 3-х  місяців для звернення із заявою до  нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

 Рішення може бути оскаржено  до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення  даного рішення  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація