Судове рішення #3831363

 

 

                                                                                                                      Справа № 2-80/2009 р.

 

РІШЕННЯ

іменем України

 

14 січня 2009 року                                                                                                  смт.Золочів Золочівський районний суд Харківської області у складі:

                      головуючого                                               судді          Калайда І.С.,

                      секретаря                                                                        Бойко І.О.,

         розглянувши  у  попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовомОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування,-

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання за нею права власності в порядку спадкування після смерті батька - ОСОБА_3,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1, що окрім неї спадкоємицею першої черги є її сестра ОСОБА_2, яка заяви про прийняття спадщини після смерті батька до нотаріальної контори не подавала, оскільки не мала такого наміру. Їх матір ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, нотаріально прийняття спадщини після смерті чоловіка не посвідчувала. До теперішнього часу вона (позивачка) продовжує користуватися будинком, доглядає його.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимогиОСОБА_1 визнала, проти  визнання за нею права власності на спадкове майно не заперечує, оскільки наміру  приймати спадщину після смерті батька не має, тому з заявою про її прийняття до нотаріальної контори не зверталася. Її сестра доглядає будинок та користується ним.

             Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

             Відповідно  до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється  судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у  разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того  законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

           Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов  підлягає задоволенню. 

          Зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого повторно відділом РАГС Золочівського РУЮ 22.10.2002 року, видно, що ОСОБА_3 померІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Золочів (а.с.13). 

          На праві приватної власності йому належав житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1. Домоволодіння складається з будинку „А-1”, веранди „а”, ганку ”а-1”, літньої кухні „Б”, льоху „В”, сараїв „Г”, „Ж”, літнього душу „Е”, вбиральні „Д”, огорожі „ 1-3 та розташоване на земельній ділянці площею 800 кв.м., що надана ОСОБА_3 на підставі договору про надання земельної ділянки в безстрокове користування для будівництва житлового будинку, посвідченого Золочівською державною натаріальною конторою 20.03.1967 року за № 654.   (а.с.13, 15, 16-18, 19). 

           Відповідно до п.5 перехідних положень ЦК України правила книги шостої ЦК України застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом. 

           Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той подружжя, хто його пережив та батьки.

           Встановлено, що спадкоємцями першої черги є діти померлого - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, видане Золочівським РАЦС 03.06.1967 року, прізвище змінено на „ОСОБА_1” на підставі свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3, виданого Золочівським ВРАЦС 10.10.1987 року, а.с. 9, 10) та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження (свідоцтво про народження серії НОМЕР_4, видане повторно Золочівським ВРАЦС 15.05.1990 року, прізвище змінено на „ОСОБА_2” на підставі свідоцтва про укладення шлюбу серіїНОМЕР_5, виданого Золочівським ВРАЦС 20.06.1992 року (а.с.11, 12). Дружина покійного ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року в смт.Золочів, не посвідчивши нотаріально прийняття спадщини (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_6, видане Золочівською селищною радою Харківської області, а.с.14).

            Згідно ст.1225 ч. 2 ЦК України  до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.   

            Відповідно до ст. 1272 ч.1 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.  Таким чином, відповідачка ОСОБА_2 вважається такою, що не прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3, оскільки заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини  не подавала.

            Відповідно до ст. 1268 ч.5 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

           Згідно ст. 328 ч.2 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

            На відшкодування судових витрат позивачка не наполягає.

            Виходячи з вищевказаного, згідно ст.ст. 130, 209, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.1225 ч.2, 1261, 1268 ч.5, 1272 ч.1 ЦК України,-

 

ВИРІШИВ:

             Позовну заявуОСОБА_1задовольнити в повному об”ємі.

             Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, право власності у порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

           Головуючий:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація