Судове рішення #38312251




Кіровський районний суд міста Макіївки

Донецької області


Провадження № 2/268/872/14 Сп Справа № 268/1657/14-ц


З а о ч н е р і ш е н н я

і м е н е м У к р а ї н и


29 липня 2014 року м. Макіївка


Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:


головуючий суддя Перевєрзєв М.М.

за участю позивачки ОСОБА_1

при секретарі Покашовій В.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в місті Макіївка у порядку заочного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

у с т а н о в и в:

21 травня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи вимоги тим, що відповідач в повній мірі не приймає участі в матеріальному утриманні дочки, чим порушує її законні права і інтереси на достатній рівень життя.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, в обґрунтування яких послалася на факти і обставини, викладені в заяві, та зазначила, що з 16 березня 2011 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 Від спільного проживання вони мають дочку - ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3. Сімейні відносини з відповідачем фактично припинені з дня народження дитини. З цього часу вони спільно не мешкають, неповнолітня дочка проживає разом з нею і перебуває на її утриманні, виховується нею.

Вона не має реальної можливості самостійно забезпечити потреби дочки. Батько дитини фізично здоровий, офіційно не працевлаштований, проте працює постійно, його матеріальний стан задовільний.

Посилаючись на наведені обставини, позивачка вважає, що відповідач отримує достатні доходи, тому просить суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дочки у розмірі однієї четвертої його заробітку (доходу) щомісяця.

Відповідач ОСОБА_2, який про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, повторно в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, тому суд за згодою позивача вважає можливим вирішити справу за правилами частини 1 статті 224 ЦПК України за відсутності відповідача, на підставі наявних у ній даних і доказів, з ухваленням заочного рішення.

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог ( стаття 11 ЦПК України ) установив наступне.

Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, що громадяни України ОСОБА_2 і ОСОБА_1 зареєстрували шлюб 16 березня 2011 року в Міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції у Донецької області, про що зроблено актовий запис № 173.

У період спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_3 у сторін народилася дочка - ОСОБА_3, батьками якої вони записані в актовому записі про народження № 1067 від 13 листопада 2013 року міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Макіївського міського управління юстиції у Донецькій області. На теперішній час позивачка і відповідач сімейні відносини між собою не підтримують. Дитина проживає разом з матір'ю та знаходиться на її вихованні і утриманні.

Договір про сплату аліментів на дитину між сторонами не укладався. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини та порядку сплати аліментів на теперішній час не досягнуто.

Відповідно до положень частин 1, 2 статті 27 Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 р. № 789-X11 та набула чинності для України 27 вересня 1991 року) держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Дитина, з огляду на його фізичну й розумову незрілість вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Обов'язок батьків по утримуванню дітей до досягнення ними повноліття закріплено в частині 2 статті 51 Конституції України і статті 180 Сімейного кодексу України.

У випадку ухилення батьків від виконання цього обов'язку, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частині від доходу його матері, батька й (або) у твердій грошовій сумі (ст. 181 СК України).

За змістом частини 1 статті 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Правова природа аліментів у розумінні норм глави 15 СК України є такою, що з одного боку вони є правом, а з іншого - обов'язком, і надаються тим з батьків, хто проживає окремо від дитини, на її утримання тому з батьків, з ким проживає дитина.

За правилами статті 182 СК України та пункту 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідач ОСОБА_2 працює, стан його здоров'я задовільний, непрацездатні особи на його утриманні не перебувають.

Наведені обставини визнані сторонами, тому у відповідності до положень статті 61 ЦПК України не підлягають доказуванню.

Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов'язку утримання неповнолітньої дитини судом не виявлено.

З огляду на наведене, суд вважає, що визначений позивачкою розмір аліментів не перевищує засад розумності та виваженості, відповідає забезпеченню необхідних і розумних життєвих потреб дитини.

Проаналізувавши встановлені по справі фактичні обставини, оцінивши наведені позивачкою в порядку статті 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про визначення ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу).

Відповідно до положень частини 1 статті 79 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини за один місяць, згідно вимогам статті 367 ЦПК України, підлягає негайному виконанню.

Позивача, на користь якого ухвалене судове рішення, у встановленому законом порядку звільнено від оплати судових витрат при зверненні до суду, тому відповідно до положень частини 3 статті 88 ЦПК України при постановленні рішення вони підлягають стягненню з відповідача в дохід держави.


На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 88, 214, 215, 224, 367 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 141, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд


в и р і ш и в:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Макіївки Донецької області, місце проживання якого зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти у розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця на утримання дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь її матері - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2, починаючи з 21 травня 2014 року, до досягнення дитиною повноліття.


Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.


Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: М.М. Перевєрзєв


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація