Судове рішення #38282548


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



29 липня 2014 р. Справа № 9104/168107/12


Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:


головуючого-судді Кузьмича С. М.,

суддів Запотічного І. І., Савицької Н. В.


розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 9 серпня 2012 року по справі № 2а-1915/14406/12 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Тернополі про визнання дій неправомірними і зобов'язання вчинити дії,


В С Т А Н О В И В :


Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 9 серпня 2012 року заяву ОСОБА_1, подану в порядку статті 267 КАС України, повернуто заявнику.


Не погоджуючись з судовим рішенням заявник подав апеляційну скаргу у якій просить скасувати вищевказану ухвалу суду, як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права та прийняти нове рішення по справі, яким направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

Апелянт зокрема зазначає, що судом першої інстанції не взято до уваги, що Законом України «Про судовий збір» не визначено розмір судового збору за подання заяви в порядку статті 267 КАС України, а відтак відсутня можливість сплатити такий збір.


Оскільки у справі відсутні клопотання від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у відповідності до статті 197 КАС України.


Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга належить до задоволення, оскаржувана ухвала скасуванню, а справа направленню для продовження розгляду.


У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 202 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове якщо встановить порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.


Повертаючи заяву, подану в порядку статті 267 КАС, суд першої інстанції виходив з того, що заявником при поданні такої заяви не долучено доказів сплати судового збору, не долучено доказів про вручення відповідачу надісланої заяви, не долучено документів перелічених у заяві.


Відповідно до частини 9 статті 267 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

У такій заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

5) номер адміністративної справи;

6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;

7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання;

8) інформація про хід виконавчого провадження;

9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;

10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.

Заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дня її підписання. У разі якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

У разі відповідності заяви вказаним вище вимогам вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.

У разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.


Статтею 1 Закону України «Про судовий збір передбачено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.


Водночас колегія суддів погоджується з запереченнями заявника, що вказаним Законом не визначено розміру судового збору за подання заяви в порядку статті 267 КАС, відтак у заявника відсутня можливість сплатити судовий збір.


Щодо висновку суду першої інстанції, що заявником не долучено документів перелічених у заяві, то суд апеляційної інстанції не погоджується з таким, оскільки заявником в заяві зазначено, що решта документів, уже перебувають у суді, або ж знаходяться в розпорядженні Управління пенсійного фонду.



Відтак, колегія суддів вважає підстави для повернення заяви заявнику, наведені судом першої інстанції, формальними та недостатніми.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги є суттєвими та є підстави для скасування ухвали суду першої інстанції.


Керуючись статтями 195, 196, 199, 205, 206, 254, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


УХВАЛИВ:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 9 серпня 2012 року по справі № 2а-1915/14406/12 скасувати, а справу направити в суд першої інстанції для продовження розгляду.


Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, є остаточною та оскарженню не підлягає.



Головуючий Кузьмич С. М.



Судді Запотічний І. І.



Савицька Н. В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація