Судове рішення #38267356

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"11" серпня 2014 р.Справа № 916/2423/14


Господарський суд Одеської області у складі:

судді Брагіної Я.В.

секретаря судового засідання Галюк Т.В.

за участю представників:

від позивача: Дубищев Ю.В. згідно довіреності від 11.12.2013р. за № 336;

від відповідача: не з'явився.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (м. Київ) в особі Регіонального центра технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі №4 філії "Дирекція первинної мережі Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (м. Одеса);

до відповідача: Військової частини А1620 (м. Одеса);

про стягнення 8591,23грн.


20 червня 2014р. Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Регіонального центра технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі №4 філії "Дирекція первинної мережі Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" звернулося до господарського суду з позовом до відповідача Військової частини А1620 про стягнення 8591,23грн. заборгованості по сплаті орендних платежів.

Ухвалою суду від 23 червня 2014р. порушено провадження у справі № 916/2423/14 за зазначеним вище позовом.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов в повному обсязі, з підстав викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про розгляд справи був повідомлений вчасно і належним чином за місцем реєстрації, про що свідчать поштові повідомлення про вручення ухвал суду.

Отже, відповідач вважається належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, оскільки до повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Така правова позиція Вищого господарського суду України, викладена у п.32 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-08/530 від 10.12.09.

Таким чином, справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд


ВСТАНОВИВ:


01 квітня 2014р. між Публічним акціонерним товариством "Укртелеком (позивачем) та Військовою частиною А1620 (відповідачем) укладено договір оренди нерухомого майна №637-8, на підставі якого відповідачу передано в строкове платне користування частину технологічного приміщення (ГЕЛКС-4131) загальною площею 3,4кв.м. для встановлення обладнання зв'язку, яке розташоване на першому поверсі одноповерхового будинку за адресою: м. Біляївка, Одеської області, по вулиці Леніна, 154.

Відповідно до п. 3.1 договору оренди № 637-8 від 01.04.2014 року орендна плата встановлюється орендодавцем за договірною ціною на підставі його внутрішніх нормативних актів і відповідно до фіксованого розміру місячної орендної плати становить 631,71грн. за 1 кв.м. технологічного приміщення. Орендна плата за перший місяць оренди за 3,4 кв.м. всієї орендної площі становить 2147,81грн., в тому числі ПДВ і не підлягає коригуванню на індекс інфляції протягом всього періоду дії договору.

Орендна плата перераховується орендарем у безготівковому порядку на поточний банківський рахунок орендодавця не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим згідно з рахунками, які виставляються орендодавцем не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (п.3.5 договору).

Щомісячна сума, яка підлягає оплаті визначається у розмірі 100% орендної плати за попередній місяць та збільшується (зменшується) на суму заборгованості (переплати) за фактично надані послуги попереднього місяця, яка утворилася на перше число розрахункового місяця (п.3.6 договору).

Датою початку оплати вважається дата приймання-передачі майна.

На виконання умов договору позивач передав відповідачу об'єкт оренди, про що свідчить акт приймання-передачі майна від 01.01.2014 року (додаток до договору №6).

Отже, на виконання умов договору оренди, позивач надав в оренду частину технологічного приміщення, розташованого на першому поверсі одноповерхового будинку №154 по вулиці Леніна, в с. Біляївка, Одеської області, а відповідач неналежно виконав прийняте зобов'язання за договором, бо не розрахувався за договором оренди, у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість по орендній платі за період: січень - квітень 2014 року в сумі 8591,23грн.

Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно зі ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст.759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Нормою ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України встановлено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Статтею 631 Цивільного кодексу України, зокрема, передбачено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.

Статтею 610 Цивільного кодексу України встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, що передбачено ст. 611 Цивільного кодексу України.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст.762 ЦК України).

Договір, в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України і є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст.526 ЦК України).

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів сплати заборгованості по орендних платежах суду не надав.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином, суд задовольняє позов у повному обсязі, оскільки вимоги підтверджуються матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства

На підставі ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача, оскільки по вині останнього виник спір.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд


В И Р І Ш И В:


1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути із Військової частини А1620 (65120, м. Одеса, вул. Магістральна, 37, код ЄДРПОУ 08502712) на користь Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (01601, м.Київ, бульвар. Т. Шевченка, буд.18, код ЄДРПОУ 21560766) в особі Регіонального центра технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі №4 філії "Дирекція первинної мережі Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (65066, м. Одеса, с. Шевченко, 37 лінія, буд.46, код ЄДРПОУ 164797141):

- 8591,23грн. - основного боргу;

- 1827,00грн. - витрат, пов'язаних із сплатою судового збору.

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.


Повний текст рішення підписано 14 серпня 2014 року


Суддя Брагіна Я.В.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація