245/1718/14
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2014 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Дмитрієва О.Ф., при секретарі Даніловій О.О., за участі заявника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання в смт. Старобешеве справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа Комунарівська сільська рада Старобешівського району Донецької області, -
В С Т А Н О В И В:
Заявники 23 липня 2014 року звернулись до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що заявник ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3, під час шлюбу в неї двоє дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2. При реєстрації народження дітей допущено помилку в написані її ім.*я, а саме замість «ОСОБА_1» зазначено «ОСОБА_1». У зв*язку з допущеними в свідоцтвах про народження дітей помилками неможливо зарахувати у її трудовий стаж час перебування у декретній відпустці по догляду за дітьми. Просять встановити факт, що ОСОБА_1 є матір*ю ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримала, просила задовольнити з підстав викладених в заяві.
Заявники ОСОБА_2, ОСОБА_2 до судового засідання не з*явились, надали заяви, якими заявлені вимоги підтримали, просили задовольнити з підстав викладених в заяві.
Представник заінтересованої особи у судове засіданні не з'явився, надав суду заяву з клопотанням розглянути справу в його відсутність, та прийняти рішення на свій розсуд.
Суд, заслухавши заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, приймає рішення про задоволення позову, оскільки це не суперечить нічиїм правам та законним інтересам.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народилась ОСОБА_1, що підтверджується відповідним свідоцтвом про народження ( а.с.5). 16 квітня 1982 року ОСОБА_1 уклала шлюб із ОСОБА_5, після укладення шлюбу її прізвище змінено на «ОСОБА_1» (а.с.6). ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3, прізвище ім*я та по батькові матері в свідоцтві про народження записане російською мовою як « ОСОБА_1» (а.с.8). ІНФОРМАЦІЯ_2 народився ОСОБА_2, прізвище ім*я та по батькові матері в свідоцтві про народження записане російською мовою як « ОСОБА_1» (а.с.7). Згідно паспорту серії НОМЕР_1 ім*я заявника ОСОБА_1 українською мовою зазначено як «ОСОБА_1» (а.с.3-4).
На твердження заявників розбіжності в свідоцтвах про народження ОСОБА_2 та ОСОБА_2 де ім.*я матері зазначено російською мовою як «ОСОБА_1» та в паспорті заявника ОСОБА_1 де її ім*я українською мовою зазначено «ОСОБА_1» можна пояснити звичайною технічною помилкою.
Суд, проаналізувавши наявні в справі докази, вважає вказану заявниками ситуацію цілком можливою, та доходить висновку, що ОСОБА_1 доводиться матір*ю ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Згідно ст. 234 ЦПК України суд в порядку окремого провадження розглядає цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 5, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218, 234, 256 ч.1 п.1 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, є матір*ю ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, є матір*ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
07.08.2014