Справа № 22ц-3390/2006р. Категорія-36
Головуючий 1 інстанції: Ковальов А. І, Доповідач: Іванова П. УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2006 року Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:
Головуючого -Іванової І.П. Суддів: Парінової І.К., Лісіциної А.І. при секретарі Войтенко Ю. О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську апеляційну скаргу
ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 05 жовтня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки ,-
встановила:
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Луганська від 05 жовтня 2006 року позов ОСОБА_1 був повернутим позивачу як неподаним.
На ухвалу ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу в якої просила скасувати ухвалу суду та передати позовний матеріал для вирішення питання про прийняття позову. Апелянт вважає, що всі недоліки, на які вказував у своєї ухвалі суд, вона усунула, тому суд безпідставно повернув її позов.
Заслухавши доповідача, позивачку, дослідивши матеріали справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
29 серпня 2006р. позивачка звернулась з позовом до суду. 8 вересня 2006р. позов ОСОБА_1 залишено без руху, позивачці було надано строк для усунення недоліків. 29 вересня 2006р. ОСОБА_1 подала уточнений позов, і, як вказав суд у своєї ухвалі, усунула всі вказані судом недоліки, за виключенням того, що не вказала які витрати на навчання вона несе та чім підтверджуються витрати.
Позивачка звернулась до суду у порядку ст.199 СК України, диспозиція цієї норми закону передбачає можливість звертання до суду вже при умові продовжування навчання. Тому вимоги суду про надання рахунку витрат на навчання не відповідають вимогам закону.
З зазначених підстав судова колегія вважає, що ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню.
Керуючись п.4ч.2ст. 307, п.3ч.1ст.312, ст.314-315 ЦПК України судова колегія,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 05 жовтня 2006 скасувати. Передати питання на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала набирає чинності негайно, але може бути оскаржена до
Верховного Суду України безпосередньо-протягом двох місяців з дня оголошення.
Головуючий:
Судді: