Судове рішення #38236893



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА


У Х В А Л А


І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 серпня 2014року м. Київ

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Києва в складі:

головуючого: Соколової В.В.

суддів: Білич І.М., Гаращенка Д.Р.,

при секретарі Охневській Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 08.07.2014 у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И Л А

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 08.07.2014 заяву ОСОБА_2 про надання строку на примирення - задоволено частково.

Надано сторонам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк на примирення протягом трьох місяців.

Провадження у справі зупинено до закінчення строку на примирення.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, позивачем подано апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права. Зокрема, апелянт вказує на безпідставність зупинення провадження у справі строком на 3 місяці (для примирення подружжя), оскільки вважає, що суд першої інстанції не врахував, що не може стати підставою для зупинення провадження у справі примирення, яке суперечить моральним засадам суспільства, крім того судом першої інстанції не взято до уваги той факт, що в судовому засідання сторони фактично підтвердили факт розпаду шлюбу, а тому вважає, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням діючого законодавства та просить вказану ухвалу суду в частині зупинення провадження скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

В судовому позивач підтримав подану апеляційну скаргу, просив про її задоволення, скасування ухвали суду та направлення справи для продовження розгляду.

Відповідач в судовому засідання заперечувала щодо задоволення апеляційної скарги, та просила її відхилити.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість ухвали суду в межах апеляційного оскарження, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Справа № 755/16454/14-ц

№ апеляційного провадження:№ 22-ц-796/10438/2014

Головуючий у суді першої інстанції: Ластовка Н.Д.

Доповідач у суді апеляційної інстанції: Соколова В.В.

Відповідно до ст. 293 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо зупинення провадження в справі.

Як вбачається з матеріалів справи відповідачем ОСОБА_1 в судовому засіданні було заявлено клопотання про надання сторонам строку на примирення строком до 6 місяців, мотивуючи його зберегти сім'ю. Суд першої інстанції частково задовольняючи клопотання ОСОБА_1 виходив з того, що вказані заходи щодо примирення подружжя не суперечать моральним засадам суспільства, а тому вважав за доцільне надати сторонам строк для примирення протягом 3-х місяців та зупинити провадження у справі до закінчення строку на примирення.

Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21.12.2007 № 11, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає , зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда, та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Передбачене ч.11. ст. 111 СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення(ч.5 ст. 191 ЦПК України). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи.

Якщо після закінчення призначеного судом строку на примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.

Згідно ст. 201, 203 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у зв'язку з наданням сторонам у справі про розірвання шлюбу строку на примирення. Провадження у справі зупиняється до закінчення строку для примирення, визначеного судом.

Таким чином в силу вищезгаданих норм закону зупинення провадження у даній справі є обов'язком суду.

Доводи апелянта щодо безпідставного зупинення судом першої інстанції провадження у справі до закінчення строку для примирення , яке суперечить моральним засадам суспільства та порушує тим самим його права на самоповагу, людську гідність, на психічне та фізичне здоров'я, а також право на особисте життя, не заслуговують на увагу колегії суддів, оскільки вказані доводи не знайшли свого підтвердження матеріалами справи.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала суду в частині зупинення провадження у справі до закінчення строку на примирення постановлена з додержанням норм процесуального права.

В порядку ч. 2 ст. 307, п. 1 ч. 1 ст. 312 ЦПК України за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право, зокрема, постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Враховуючи, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції постановлена з додержанням норм процесуального права, підстави для її скасування - відсутні.

Зважаючи на викладене та керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 08.07.2014 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий:

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація