Судове рішення #382353
Справа № 22ц-3287/06 Категорія -36

Справа 22ц-3287/06 Категорія -36

Головуючий в 1 інстанції: Соболев Є.О. Доповідач: Іванова І.П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    Колегія суддів судової палати з цивільних справ

29 листопада 2006р апеляційного суду Луганської області у складі:

головуючого -Іванової І.П.

суддів: Парінової І.К., Лісіциної А.І.

при секретарі: Войтенко Ю. О.

розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Станично-Луганського районного суду Луганської області від 03.08.2006р. за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей,

встановила:

Рішенням Станично-Луганського районного суду задоволені вимоги позивачки. Суд стягнув аліменти з ОСОБА_3 на користь позивачки на утримання трьох неповнолітніх дітей в розмірі 3/8 частини всіх видів заробітку (доходу), але не меньше ЗО відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину щомісячно , починаючи з 13 липня 2006 року з подальшим збільшенням розміру аліментів у звязку з досягненням повноліття дітей.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати рішення Станично-Луганського районного суду від 03.08.2006 року та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

ОСОБА_1. посилається на порушення судом норм процесуального законодавства при вирішення судом питання яке стосується її інтересів. Апелянт отримує аліменти від ОСОБА_3. на утримання неповнолітньої дитини - сина за рішенням Ленінського районного суду м. Луганська в розмірі 1\4 часини від заробітку ( доходу) ОСОБА_3 , тому при розгляді питання про стягнення аліментів на користь ОСОБА_2. мала приймати участь як третя особа з відповідними правами у судовому засіданні, що мало значно вплинути, на думку апелянта, на висновки суду при задоволені позову.

Проти доводів апеляційної скарги заперечує ОСОБА_3.- відповідач , посилаючись на те ,що оскаржуваним рішенням права апелянта не порушені, оскільки : на її користь стягуються аліменти за рішенням суду ; фактично неповнолітній син знаходиться на його утриманні та проживає з ОСОБА_4. матір' ю відповідача.

Також проти доводів апеляційної скарги заперечує ОСОБА_2.- позивачка, посилаючись на те, що суд при визнанченні розміру аліментів з відповаідача , керувався вимогами закону про стягнення аліментів на її користь.

Позивачка     та     відповідач  просили  судову  колегію  відмовити   в  задоволені

апеляційної скарги.

 

Заслухавши- доповідана, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, перевірив  законність та обгрунтованість рішення, судова колегія приходить  до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

У відповідності зі ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим.Під час розгляду зазначеної справи судом першої інстанції порушені  вимоги ст. 36 ЦПК України про залучення або допуск до участі у справі третьої особи, та розглянуто справу без участі особи, права якої зачепляє постановлене судове рішення.

Сторона , в якої за рішенням суду виникне право заявляти вимогу до третьої особи зобовязана повідомити суд про третю особу, а суд вирішити питання про її притягнення до участі у справі.

Так, відповідач, після постановления оскаржуванного рішення набув права на звернення з позовом до скаржниці   про зменьшення розміру аліментів на її користь.

У відповідності зі ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд виріши питання про права та обов'язки осіб, які не брали участі у справі.

Тому доводи апеляційної скарги судова колегія вважає обгрунтованими, а вимоги такими ,що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.303, п.4ч.1 ст.311, ст.314 ч.1п.2 , ст.315 ЦПК України, судова колегія,

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Станично -Луганського районного суду Луганської області від 03 серпня 2006 року скасувати.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей повернути на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає чинності негайно. Але може бути оскаржена до Верховного Суду України безпосередньо протягом двох місяців з дня оголошення.

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація