Судове рішення #38230824

Справа № 202/4748/14-п

3/202/684/2014

П О С Т А Н О В А

Іменем України

25 квітня 2014 року м. Дніпропетровськ


Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Колесніченко О.В., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Дніпропетровськ, громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1,

за ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська 22 квітня 2014 року надійшов адміністративний матеріал з протоколом, складеним 24 березня 2014 року о/у ГОВ Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відносно ОСОБА_1 за ст.164 КУпАП, згідно якого за адресою: АДРЕСА_2, в магазині ОСОБА_1 здійснюється реалізація підакцизними товарами, а саме: лікеро-горілчаними виробами та тютюновими виробами без дозволяючих документів.

Під час підготовки справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Так, відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Разом з тим, в протоколі про адміністративне правопорушення в порушення вимог ст. 256 КУпАП не зазначено дату і час вчинення адміністративного правопорушення; не вказано нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, оскільки «КуАПП» як нормативний акт взагалі не існує в законодавстві України, а ст. 164 «Порушення порядку провадження господарської діяльності» КУпАП за якою складений протокол містить три окремі склади правопорушення за ч.1, ч.2 та ч.3, проте у протоколі конкретна норма закону, якою визначений склад правопорушення за яке притягається особа до відповідальності не визначений; протокол не підписаний особою, яка притягається до відповідальності.

Крім того, згідно з вимогами п.п. 2.4 та 2.5 Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом ДПА України від 28.10.2009 N 585, протокол складається у двох екземплярах, що підписуються посадовою особою, яка склала такий протокол, та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Один екземпляр протоколу залишається в органі державної податкової служби, другий під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.

Відповідно до п.п. 2.3 та 6.3 Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом ДПА України від 28.10.2009 N 585, уповноважені посадові особи органів державної податкової служби України при виявленні адміністративних правопорушень складають протоколи про адміністративне правопорушення на спеціальному бланку (додаток 1 до Інструкції).

Бланки протоколів та постанов у справах про адміністративні правопорушення є документами суворої звітності та виготовляються відповідно до законодавства України.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення в порушення вимог п.п.2.4, 2.5, 2.3., 6.3 Інструкції складений не на бланку суворої звітності, не державною мовою, в ньому відсутня відмітка про вручення другого екземпляру протоколу особі, відносно якої складений протокол, в протоколі відсутні дані про документ на підставі кого установлена особа суб'єкта правопорушення та протокол містить не заповнені рядки, що є неприпустимим, оскільки у разі відсутності даних - про це вказується у протоколі, у разі наявності - зазначаються.

За наведених обставин, адміністративний матеріал підлягає поверненню органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення для приведення його у відповідність до вимог ст.256 КУпАП.

Керуючись ст. 256 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області для приведення у відповідність з вимогами ст.256 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровського області через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська.


Суддя О.В. Колесніченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація