ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2014 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Дмитрієва О.Ф.,
при секретарі Гавриленко Л.В.
за участю прокурорів Неменущої О.О. , Стеблевської В.М.
потерпілої ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве кримінальне провадження № 12013050730000605 за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Макіївка Донецької області, громадянки України, судимої26 жовтня 2012 року Ленінським районним судом м. Донецька за ч. 1 ст. 185 КК України до штрафу в розмірі 850грн., не працюючої, не одруженої, має на утриманні неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_3, із середньою освітою, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України,
ВСТАНОВИВ:
16 чеврня 2014 року, близько 21 години 15 хвилин, ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходячись поблизу АДРЕСА_2, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин, діючи умисно, завдала босоніжкою, який тримала в правій руці один удар по лівій частині голови ОСОБА_1 й спричинила останній забій м'яких тканин і садно в області обличчя зліва, тупу травму лівого ока, струс головного мозку, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров'я, який вимагає для свого лікування строк понад 6, але не більше 21 дня.
Обвинувачена ОСОБА_2 провину в інкримінованому злочині визнала й суду пояснила, що ввечері 16 червня 2014 року вчивала спиртні напої. Потім біля будинку АДРЕСА_2 між нею та ОСОБА_1 сталася сварка в ході якої вона зняла босоніжок й вдарила ним потерпілу по голові зліва. У скоєному кається.
Згідно ч. 3 ст. 349 КПК України суд за згодою учасників судового провадження, визнав недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин часу, місця, способу, форми вини, наслідків дій та розміру збитків, які заподіянні внаслідок злочину, оскільки сторонами такі обставини визнані й не оспорюються. При цьому суд з'ясував, що учасники провадження правильно розуміють зміст цих обставин, у суду немає сумнівів у добровільності їх позиції. Судом учасникам провадження роз'яснено, що вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_2 правильно кваліфіковано за ч.2 ст.125 Кримінального кодексу України, як умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності.
Суд призначає ОСОБА_2 покарання у виді штрафу, яке є необхідним й достатнім для виправлення та попередження вчинення нею нових злочинів у межах, установлених у санкції ч. 2 ст.125 КК України, відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу. Враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, яке відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, особу винної та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. Обставиною, що пом'якшує покарання є щире каяття, такою, що обтяжує - вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.
В стадії досудового слідства й судового розгляду справи запобіжний захід ОСОБА_2 не обраний, підстави для його обрання на час постановлення вироку також відсутні.
У судовому засіданні цивільний позов потерпілої ОСОБА_1 повністю визнаний обвинуваченою ОСОБА_2, тому суд позов задовольняє й керується положеннями статей 128 КПК України, 22-23, 1166-1167,1195 ЦК України.
Витрат на залучення експерта у кримінальному провадженні немає. Речові докази у відповідності до ст. 100 КПК України суд повертає власникові.
Керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.
Призначити ОСОБА_2 покарання за ч. 2 ст. 125 КК України у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 1700 гривень.
Речові докази: пару босоніжок , які передані на зберігання ОСОБА_2 їй повернути.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІІН НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 15949 (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот сорок дев'ять) гривень 81 копійку.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя О.Ф. Дмитрієв
11.08.2014