Судове рішення #38205691

справа № 462/3508/14-а






ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



12 червня 2014 року. Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Галайко Н.М.

при секретарі Фрейдун А.М.



розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду у Залізничному районі м. Львова про визнання дій неправомірними,



В С Т А Н О В И В :



Позивач подав до суду заяву, в якій просить суд прийняти постанову про визнання бездіяльності відповідача, вираженої у неправомірному ігноруванні заяви представника позивача про призначення пенсії позивачу неправомірними з одночасним зобов'язанням відповідача призначити пенсію за віком позивачу з 08 березня 2014 року.

В обґрунтування зазначених вимог покликається на такі обставини:

Представник позивача 08 березня 2014 року звернувся із заявою до відповідача про призначення пенсії позивачу, при цьому до даної заяви була додана нотаріально завірена та посвідчена апостилем копія довіреності, а також інші необхідні документи. 10 квітня 2014 року на адресу представника позивача пошто надійшла відповідь від відповідача від 07 квітня 2014 року № 53/М-9, у якій він зазначає, що заява про призначення пенсії подається заявником особисто або через представника за місцем проживання (реєстрації). Особа, яка звертається за пенсією, повинна пред'явити паспорт або інші документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання. А також рішення Конституційного суду України № 25рп/2009 поширюється на осіб, які виїхали на постійне місце проживання після 07 жовтня 2009 року. Таким чином відповідач проігнорував подану представником позивача заяву про призначення пенсії позивачу, порушуючи таким чином його конституційні права як громадянина України. Позивач вказує, що до 7 жовтня 2009 року існували законні обмеження щодо виплати пенсії позивачу з боку відповідача. Проте, починаючи з 7 жовтня 2009 року таких обмежень не існує, а тому позивач проживаючи у Сполучених Штатах Америки, як громадянин України має такі самі конституційні права, як і інші громадяни України, так як Конституція України і пенсійне законодавство України не допускають обмежень права на соціальний захист, зокрема права на пенсію, за ознакою місця проживання громадянина. Позивач вказує, що посилання відповідача на те, що заява про поновлення раніше призначеної пенсії, подається пенсіонером особисто, є хибним і не є законною підставою для відмови у поновленні пенсії.

Представник позивача ОСОБА_2 - у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, просить суд позов задоволити.

Представник відповідача - Майхер М.І. у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив та пояснив, що представник позивача до заяви про призначення пенсії не додав оригіналів усіх необхідних документів, а також не завірив інших доданих до заяви документів належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази по справі приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається із матеріалів справи 08 березня 2014 року представник позивача - ОСОБА_2 звернувся із заявою до УПФ України в Залізничному районі м. Львова про призначення пенсії ОСОБА_1.

Згідно відповіді Заступника начальника УПФ України в Залізничному районі м. Львова № 53/М-9 від 07.04.2014 року заява про призначення пенсії подається заявником особисто або через представника за місцем проживання (реєстрації). Особа, яка звертається за пенсією, повинна пред'явити паспорт або інші документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання. Крім цього рішення Конституційного суду України № 25рп/2009, на яке покликався представник позивача, поширюється на осіб, які виїхали на постійне місце проживання після 07 жовтня 2009 року, а тому у прийнятті заяви про призначення пенсії було відмовлено.

Відповідно до положень Закону України «про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим законом пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим законом.

Відповідно до цього Закону за рахунок коштів пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

Пенсії за віком;

· Пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання ( у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства);

· Пенсія у зв'язку із втратою годувальника.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» закріплений постановою Управління пенсійного фонду України від 25.11.2005 року ; 22-1, зареєстрованою в Міністрестві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846.

Так, п. 1 названого Порядку закріплено, що заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації) або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника.

Таким чином, суд критично оцінює покликання представника відповідача на обов'язок подачі належним чином завірених оригіналів документів.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що у разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо документи, які необхідні подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія призначається, відновлюється за наявними документами. У подальшому при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених пунктом четвертим ст. 45 закону.

На підставі наведеного суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7, 18, 71, 94, 158-163 КАС України



П О С Т А Н О В И В



Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду у залізничному районі м. Львова про визнання дій неправомірними - задоволити частково.

Визнати неправомірними дії Управління пенсійного Фонду у Залізничному районі м. Львова щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через залізничний районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно

Суддя Галайко Н.М.


  • Номер:
  • Опис: про визнання дій неправомірними
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 462/3508/14-а
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Галайко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.07.2015
  • Дата етапу: 06.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація