Судове рішення #38204305


Кіровський районний суд міста Макіївки

Донецької області


Провадження № 1-в/268/922/14 Справа № 268/2784/14-к


У х в а л а

і м е н е м У к р а ї н и


01 серпня 2014 року м. Макіївка


Кіровський районний суд міста Макіївка Донецької області у складі


головуючий суддя Перевєрзєв М.М.

за участю: прокурора Білоусова А.Ю.

при секретарі Покашовій В.Г.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївка заяву засудженого

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Донецька Донецької області, громадянина України, судимого:

- 11 травня 2012 року Петровським районним судом м. Донецька Донецької області за ст. 185 ч.3, ст. 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки;

- 03 грудня 2012 року Пролетарським районним судом м. Донецька Донецької області за ст. 185 ч.3, ст. 71 КК України до 3 років позбавлення волі, покарання у виді штрафу виконувати самостійно;

- 19 березня 2013 року Петровським районним судом м. Донецька Донецької області за ст. 187 ч.1, ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі. Ухвалою колегії суддів судової палати по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області від 12 листопада 2013 року вирок місцевого суду змінено: вважати засудженими за ст. 187 ч.1, ст. 71 КК України до 4 років позбавлення волі,


про звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі закону про амністію,


у с т а н о в и в:


24 липня 2014 року засуджений ОСОБА_1, який відбуває покарання в Макіївській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області (№ 32) звернувся до суду із заявою про його звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі положень Закону України «Про амністію у 2014 році» вмотивовану тим, що під час відбуття ним покарання у нього померли батьки, на його утриманні і вихованні знаходиться троє неповнолітніх дітей, а він є інвалідом 2 групи.

Відповідно до статті 85 Кримінального кодексу України на підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.

Амністія оголошується законом України стосовно певної категорії осіб (ч.1 ст. 86 КК).

Статтею 1 Закону України від 08 квітня 2014 року № 1185-VІІ «Про амністію у 2014 році, який набрав законної сили 19 квітня 2014 року» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1246-VІІ від 06.05.2014), передбачено звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статт12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, зокрема: в) осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, Яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами; г) осіб, яких на день набрання чинності цим Законом в установленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також хворими на активну форму туберкульозу (диспансерної категорії 1-4), онкологічні захворювання (ІІІ, ІV стадії за міжнародною класифікацією TNM), СНІД (ІІІ, ІV клінічні стадії за класифікацією ВООЗ) та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання та підпадають під визначення Переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2000 року № 3/6.

Відповідно до статті 9 Закону № 1185-VІІ виконання цього Закону покладається на суди. Питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їх захисників чи законних представників.

Перевіркою судом матеріалів особової справи встановлено, що ОСОБА_1 на день набрання чинності закону про амністію має дві не зняті і не погашені в установленому порядку судимості за вчинення умисних злочинів, передбачених частиною 3 статті 185 КК України та частиною 1 статті 187 КК України, які відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжкими.

При цьому ОСОБА_1, який засуджений вироком Петровського районного суду м. Донецька від 11 травня 2012 року до покарання у виді позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, передбаченого частиною 3 статті 185 ч.3 КК України, до закінчення визначеного судом іспитового строку знову вчинив умисний тяжкий злочин, передбачений частиною 1 статті 187 КК України, за яким за вироком суду також засуджений до покарання у виді позбавлення волі. Початок строку відбування покарання ОСОБА_1 з 28 серпня 2012 року.

За приписами статті 8 Закону України «Про амністію у 2014 році» амністія не застосовується до осіб, зазначених у статті 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні», а також до осіб, зокрема: в) які звільнені судом від відбування покарання з випробуванням і до закінчення визначеного судом іспитового строку знову вчинили умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин.

Положеннями статті 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» передбачено, що амністія не може бути застосована до, зокрема: в) осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів, крім випадків індивідуальної амністії.

Посилання ОСОБА_1 на наявність у нього другої групи інвалідності та неповнолітніх дітей на утриманні у даному випадку не мають правового значення, тому не беруться судом до уваги.

Вислухавши думку прокурора, який вважає неможливим звільнення засудженого від відбування покаранням та скорочення невідбутої частини покарання, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для застосування до ОСОБА_1 амністії.


На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 85,86 Кримінального кодексу України, статтями 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, нормами Законів України «Про застосування амністії в Україні» і «Про амністію у 2014 році», суд

у х в а л и в:


У задоволенні заяви засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про застосування до нього норм Закону України «Про амністію у 2014 році» від 08 квітня 2014 року відмовити.


Ухвала може бути оскаржена Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом семи днів з дня її оголошення.


Суддя: М.М. Перевєрзєв


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація