Судове рішення #38198555

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ


У Х В А Л А


І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"17" липня 2014 р. м. Київ К/9991/17060/12


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:


головуючого Гаманка О.І.

суддів Білуги С.В.

Загороднього А.Ф.

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про перерахунок пенсії, -


в с т а н о в и л а:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2008 року позов задоволено частково.

Визнано неправомірною відмову відповідача в перерахунку позивачу пенсії по інвалідності відповідно до ст. ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язано відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії по інвалідності у відповідності зі статтями 49, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку восьми прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб з 01 липня 2008 року.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2008 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2008 року змінено.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька з 1 липня 2008 року провести позивачу перерахунок та виплату основної пенсії з інвалідності із розрахунку восьми прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, із розрахунку 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". В іншій частині постанову суду першої інстанції залишено без змін.

Позивач звернувся з заявою про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька щодо невиконання рішення суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року, у задоволенні заяви відмовлено.

У поданій касаційній скарзі, позивач із посиланням на порушення судами попередніх інстанцій норм процесуального права, просить скасувати оскаржувані судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій та прийняти нове рішення про задоволення його заяви.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 9 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), яка визначає судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративні справах, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа виданого за відповідною судовою постановою.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, 19 червня 2011 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 14 червня 2011 року №3491 -VI, яким "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" доповнено пунктом 4 такого змісту: "Установити, що у 2011 реї норми і положення статей 39, 50. 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".

06 липня 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету"№ 745, яка набрала чинності з 23 липня 2011 року. У зв'язку з наведеним органами Пенсійного фонду України проводиться перерахунок пенсій, зокрема, призначених на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У зв'язку з набранням чинності вказаними Законом та постановою Кабінету Міністрів України, органами Пенсійного фонду України проводиться перерахунок пенсій, в тому числі і позивачу.

Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що дії відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії через декілька років після виконання судового рішення не можуть розглядатися за приписами ст. 267 КАС України, а можуть бути предметом оскарження дій або бездіяльності Пенсійного фонду України у разі звернення позивача з новим позовом до відповідного суду.

За правилами статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

Враховуючи викладене, доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, що призвело або могло б призвести до невірного вирішення спору, а тому оскаржувані судові рішення є законними та обґрунтованими і підстави для їх скасування відсутні.


Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -



ухвалила:


Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про перерахунок пенсії - без змін.


Ухвала оскарженню не підлягає.


Головуючий О.І. Гаманко


Судді С.В. Білуга

А.Ф. Загородній









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація