267/3074/14-к 1-в/267/131/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2014 року місто Макіївка
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Помогаєва А.В.
при секретарі Шуляк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Макіївки питання, пов'язане з виконанням вироку Гірницького районного суду міста Макіївки від 12.10.2011 року в частині відбуття покарання у вигляді штрафу засудженим ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України
встановив:
Вироком Гірницького районного суду міста Макіївки від 12 жовтня 2011 року ОСОБА_1 було визнано винним та засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді штрафу розміром 850 гривень на користь держави.
Копія вироку була отримана засудженим 12 жовтня 2011 року.
Вирок суду набрав законної сили 28 жовтня 2011 року.
Відповідно до приписів ст. 26 ч. 1 КВК України, засуджений до основного покарання у виді штрафу зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк з дня набрання вироком суду законної сили і повідомити про це відповідний суд шляхом представлення документа про сплату штрафу.
31.10.2011 року судом засудженому ОСОБА_1 було надіслано лист про зобов'язання сплатити штраф до 28.11.2011 р. і надати суду документ на підтвердження сплати штрафу, як основного покарання.
Проте, станом на 04.06.2014 року засудженим ОСОБА_1 не представлено суду документа про сплату ним штрафу, у зв'язку з чим секретарем суду, відповідальним за виконання вироків у кримінальних справах, надано доповідну записку про вирішення судом питання про відновлення строку виконання вироку у зв'язку з ухиленням від відбування покарання і вирішення питання про заміну штрафу засудженому ОСОБА_1 на виправні або громадські роботи згідно зі ст. 53 ч.5 КК України та ст. 26 ч.4 КВК України.
На виклик суду засуджений не з'явився. Місце його знаходження невідоме. Прокурор у судове засідання також не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду, не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Відповідно до приписі ст. 80 ч.1 КК України, особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано, зокрема, пункт 1 - два роки - у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі.
Проте, частиною 3 статті 80 КК України, передбачено, що перебіг давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання. У цьому разі строки давності, передбачені пунктами 1-3 частини першої цієї статті, подвоюються.
Враховуючи, що засуджений ОСОБА_1 ухиляється від відбування покарання у виді штрафу, протягом більше ніж двох років штраф не сплатив, суд вважає необхідним відновити перебіг строку давності виконання обвинувального вироку щодо ОСОБА_1
Відповідно до приписів п.29.14 «Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суду Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 року № 173, якщо в установлений строк штраф засудженим не сплачено, то протягом трьох діб з дня закінчення строку для добровільної сплати штрафу видається виконавчий лист, який надсилається до органу державної податкової служби за місцезнаходженням майна засудженого, про примусове стягнення штрафу для подальшого пред'явлення виконавчого листа до органу державної виконавчої служби. Крім того, відповідальний працівник апарату суду повідомляє про це головуючого у справі суддю для вжиття заходів, передбачених КВК.
Порядок виконання покарання у виді штрафу передбачений статтею 26 КВК України, відповідно до якої, у разі несплати засудженим штрафу, призначеного як основне покарання, суд через місяць після закінчення строку виплати замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт відповідно до закону.
Оскільки засуджений ОСОБА_1 не з'явився за викликом у судове засідання, відомості про сплату штрафу суду не надав, та його місце знаходження невідоме, суд позбавлений можливості дослідити підстави для заміни штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт.
За таких обставин, суд вважає необхідним відновити строк давності виконання вироку суду від 12.10.2011 року щодо ОСОБА_1, засудженого до основного покарання у виді штрафу розміром 850 гривень, подвоївши цей строк з часу набуття вироком законної сили з 28 жовтня 2011 року, до 28 жовтня 2015 року і звернути вказаний обвинувальний вирок до примусового виконання відповідно до вимог пункту 29.14 зазначеної вище Інструкції.
На підставі викладеного, ст. 53 КК України, ст. 26 КВК України, керуючись ст. ст. 537,539 КПК України, суд
ухвалив:
Відновити перебіг давності виконання обвинувального вироку Гірницького районного суду міста Макіївки від 12 жовтня 2011 року, що набрав законної сили 28 жовтня 2011 року, яким ОСОБА_1 засуджений за ч. 1 ст. 309 КК України до штрафу у розмірі 850 гривень на користь держави, подвоївши строк давності виконання вказаного вироку суду у частині стягнення штрафу, з часу набуття вироком законної сили з 28 жовтня 2011 року, до 28 жовтня 2015 року і звернути вказаний обвинувальний вирок до примусового виконання відповідно до вимог пункту 29.14 «Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суду Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 року № 173.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд міста Макіївки протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: