Судове рішення #38166340

№ 245/1606/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


05.08.2014 року Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого-судді Дехти Р.В., при секретарі Євсєй Ю.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 02.07.2014 року звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що 21.01.2000 року уклала із ним шлюб, який було зареєстровано виконавчим комітетом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис № 2 (свідоцтво про одруження Серія НОМЕР_1 видане 21.01.2000 року). Від шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини між сторонами припинено з причини психологічної несумісності та різних поглядів на сімейне життя, спільного господарства не ведуть, спору про поділ майна не мають. ОСОБА_1 просила розірвати шлюб з відповідачем.

Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні не з'явилась, надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просила шлюб з відповідачем розірвати та справу розглянути в її відсутність.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні не з'явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги позивачки визнав повністю та просив справу розглянути в його відсутність.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 N 14 «Про судове рішення у цивільній справі» за змістом частини четвертої статті 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.

Виходячи з наведеного, суд приймає рішення про задоволення позову, оскільки це не суперечить нічиїм правам та законним інтересам.

Судом встановлено, що сім'я ОСОБА_2 розпалась та сімейні відносини між сторонами припинено, спільного господарства не ведуть, майнового спору не мають, подальше перебування у шлюбі суперечить особистим правам та законним інтересам позивача і відповідача.

Відповідно до статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Згідно ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується ст. 88 ЦПК України, стороні на користь якої ухвалено рішення присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, про що також зазначено в п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі».

Позивачкою ОСОБА_1 не заявлено вимогу про стягнення з відповідача ОСОБА_2 судових витрат. З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне не стягувати з відповідача на користь позивачки судові витрати.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, і ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 21.01.2000 року виконавчим комітетом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис № 2 - розірвати.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя:




05.08.2014


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація