245/329/14
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2014 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Дмитрієва О.Ф., при секретарі Вжещ Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
07.02.2014 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дитини посилаючись на те, що з 02.07.2010 року перебував у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя не склалось та на підставі рішення суду шлюб розірвано. У зв*язку з невиконанням батьківських обов*язків ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав відносно дитини. Дитина проживає з ним та знаходиться на його утриманні. Відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання доньки не надає, хоча має таку можливість, оскільки працездатна. Просив стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання малолітньої дитини: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини всіх видів його доходів, але не менше ніж 30 % розміру мінімальної заробітної плати.
Позивач до судового засідання не з*явився, надав заяву, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити з підстав викладених в позові, справу розглянути за його відсутності.
Відповідач до судового засідання не з*явилась, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини своєї неявки суд не повідомила, заяв та клопотань не надала. Тому суд з клопотання позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Виходячи з наведеного, суд приймає рішення про задоволення позову, оскільки це не суперечить нічиїм правам та законним інтересам.
Судом встановлено, що позивач та відповідач перебували у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1, яке видане та зареєстроване 02.07.2010 року Виконкомом Роздольненської сільської ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис №10. Матір*ю в свідоцтві про народження дитини записаний відповідач. На підставі рішення Старобешівського районного суду Донецької області від 18.11.2013 року відповідачку позбавлено батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 Дитина знаходяться на утриманні позивача. Відповідач допомогу на утримання дитини не здійснює, хоча має таку можливість, оскільки працездатна.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. 191 Сімейного Кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.
Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен урахувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини, передбачені ст. 182 СК України, а саме: неповнолітня дитина здорова, мешкає разом з позивачем та знаходиться на її утриманні, відповідач здоровий, має інші аліментні зобов'язання, не має непрацездатних членів родини, і приходить до висновку, що доцільним буде стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 07 лютого 2014 року та до досягнення дитиною повноліття.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується ч.3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З урахуванням викладеного, керуючись п.п.1п.1 ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 243,60 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 208, 209, 212, 213 ЦПК України, ст.ст. 180, 182 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки м.Докучаєвськ Донецької області, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м.Маріуполь Донецької області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання малолітньої дитини: доньки- ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 07 лютого 2014 року та до досягнення дитиною повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок за реквізитами: УДК у Старобешівському районі(Старобешівський район), розрахунковий рахунок №31218206700356, код ЄДРПОУ(банку) 34687368, код ЄДРПОУ(суду) 02895946, МФО 834016, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, код бюджетної класифікації доходів 22030001.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
23.07.2014