269/2421/14-ц
№ 2/269/1050/2014
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
16 липня 2014 року Совєтський районний суд м. Макіївки Донецької області в складі головуючого - судді: Слабкіної О.А.
при секретарі Савоськіній О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
В С Т А НО В И В:
Позивач звернулася до суду з даним позовом 27 червня 2014 року і просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частки з усіх видів доходу щомісяця на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з нею і знаходиться на ії утриманні. На даний час сторони разом не мешкають, спільного господарства не ведуть, у добровільному порядку відповідач матеріальної допомоги не надає. Також позивач просить стягнути на її користь з відповідача витрати по оплаті послуг адвоката у розмірі 200 грн.
Сторони у судове засідання не з'явилися, проте надали суду письмові заяви, в якій просять розглядати справу без їхньої участі. Позивач наполягає на заявлених вимогах, відповідач позов визнав у повному обсязі, згоден виплачувати аліменти за рішенням суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25 квітня 2009 року. Від шлюбу мають малолітню доньку: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач доводиться малолітній ОСОБА_3 рідним батьком, позивач - матір'ю, що підтверджено копією свідоцтва про народження дитини.
Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Ст.181 СК України передбачає спосіб такого утримання, один з яких - це сплата аліментів на утримання дитини за рішенням суду.
Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів на утримання інших дітей, непрацездатність чоловіка або дружини, батьків, інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути не меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач в наступний час працює, крім того отримує пенсію по інвалідності, як інвалід ІІІ групи внаслідок трудового каліцтва або профзахворювання та регресні виплати, тобто має постійний доход, утримань за виконавчими листами не має, інших утриманців також.
Враховуючи наведене, суд вважає, що розмір аліментів, що підлягають стягненню з відповідача на утримання неповнолітньої доньки, повинен складати 1\4 частину з усіх видів його доходу.
Відповідно до ст..88 ЦПК України з відповідача підлягає до стягнення сума судового збору на користь держави.
Відповідно до ч 1 ст. 84 ЦПК України витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги.
Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача на користь позивача витрат по оплаті правової допомоги адвоката, то у цій частині вони не підлягають задоволенню, оскільки це витрати сторін, які вони несуть у зв"язку з оплатою допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором, тобто які беруть безпосередню участь у справі.
На підставі ст.ст.180, 182, 183 СК України, ст.ст.10,11,60,84,88,213-215,218 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Стягувати щомісяця з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Макіївки, Донецької області, РНКОПП НОМЕР_1, аліменти у розмірі 1\4 частини з усіх видів доходу, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнення аліментів розпочати з 27.06.2014 року та стягувати до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір до державного доходу в розмірі 243,60 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів привести до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення проголошене і може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області, через даний суд протягом десяти днів із дня оголошення рішення. Особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутніми при проголошенні рішення, мають право подати апеляцію протягом 10 днів з моменту отримання його копії.
Суддя О. А. Слабкіна