Судове рішення #38114396

Справа №424/1521/14-а

Провадження №2-а/424/62/14



П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21 липня 2014 року Ровеньківський міський суд Луганської області


в складі: головуючого судді Ібадової Н.П.,

при секретарі Бурлака О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ровеньки Луганської області адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до відповідача Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області «про надання пільги на тверде побутове паливо», -

В С Т А Н О В И В:


Позивач звернулась до Ровеньківського міського суду Луганської області з адміністративною позовною заявою до відповідача Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області «про надання пільги на тверде побутове паливо», в якій зазначила, що частиною 5 ст. 48 Гірничого Закону України від 06.10.1999 року № 1127-ХІV, передбачено що після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється в межах тарифної угоди правонаступником таким категоріям осіб: не працевлаштованим працівникам за переліком професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України; пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок: на роботах, пов'язаних з підземними умовами - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок; пенсіонерам, які пропрацювали па підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах та мають загальний пільговий стаж на підземних роботах та/або роботах, пов'язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років - для жінок; інвалідам праці; особам, інвалідність яких настала внаслідок запільного захворювання у разі, якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності; сім'ям працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Позивач має стажу більш 34 років, відповідно до записів трудової книжки з 28.04.1986 року по 01.09.1990 вона працювала у ш/у «Ровеньківське» в якості робітника виробничих лазень. У зв'язку з реорганізацією ш/у «Ровеньківське» надалі (з 01.09.1990 по 20.11.1997 року) вона працювала на ш. 71 «Індустрія». 20.11.1997 року звільнена за ст. 38 КЗпП України (у зв'язку з переходом па пенсію за віком). Тобто, останнім місцем роботи перед призначенням пенсії була ш. 71 « Індустрія», яка забезпечувала її вугіллям на побутові потреби.

З 26.09.2001 року позивач отримує пенсію по інвалідності як інвалід 2 групи загального захворювання, що підтверджується довідкою МСЕК №054445 від 07.06.2001 р. Як робітницю ш. 71 «Індустрія» ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» забезпечувало її вугіллям на побутові потреби . У січні 2014 року позивач звернулась за випискою вугілля але їй направили до Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради. Згідно п. 4 постанови КМУ №77 від 31.01.2007 р. «Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом» (надалі Порядок) якщо особі, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, пенсія призначена на загальних підставах і у трудовій книжці відсутні відомості про виконання робіт на технологічній лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, уповноважений орган керується переліком професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 48 зазначеного Закону.

У переліку професій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р. № 303 її професія - робітник виробничих лазень значиться, та вона має право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби. Позивач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення м. Ровеньки як розпорядника бюджетних коштів та згідно Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01. 2007 р. N 77 надала заяву, трудову книжку та пенсійне посвідчення, висновок медико-соціальної експертизи, довідку підтверджуючу проживання у житловому приміщенні з пічним опаленням на твердому паливі. Згідно ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України вона має право на безоплатне забезпечення вугіллям на побутові потреби, як інвалід другої групи.

Листом від 28.02.2014 року №1770 Управлінням праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради позивачу було відмовлено в наданні пільг на придбання твердого палива згідно статті 48 Гірничого Закону України, у зв'язку з тим, що вона не має необхідного пільгового стажу. Таку відмову вважає незаконною.

Просила суд визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області щодо відмови в наданні їй пільги на тверде побутове паливо згідно із статтею 48 Гірничого закону України. Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради надати їй пільгу на тверде побутове паливо за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам згідно із статтею 48 Гірничого закону України починаючи з моменту її звернення, тобто з 24. 02. 2014 року.


Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась. Надала до суду письмову заяву, в якій зазначила, що заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглянути справу за її відсутності (а.с. 30).


Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області за довіреністю Франчук-Рибалкіна О.М. у судове засідання не з'явилась. Надала до суду письмову заяву, в якій зазначила, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 заперечує, просить розглянути справу за її відсутності (а.с. 31).

Також, представник відповідача до суду надала письмові заперечення, в яких зазначила, що вимоги позивача, викладені у позовній заяві, ними відхилено повністю, по наступним мотивам. За даними Пенсійного фонду України в м. Ровеньках ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності та має загальний стаж 34 років 6 місяців 6 днів. Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України мають пенсіонери, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах (для жінок): на підземних роботах - не менше ніж 7 років 6 місяців; на роботах, пов'язаних із підземними умовами, - не менше ніж 12 років 6 місяців; па роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 15 років. Відповідно до записів трудової книжки заявниця із 34 років працювала на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах тільки на ш/у «Ровеньківське», з 20.05.1985 р. по 28.04.1986 р. у якості робітниці виробничих приміщень, з 28.04.1986 року по 20.11.1997р. в якості робітника виробничих лазень що сумарно складає 12 років 6 місяців. Так як роботи на вищевказаних професіях не відносяться до підземних робіт; робіт, пов'язаних із підземними умовами: робіт технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках тому права згідно п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України немає. Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України право на забезпечення вугіллям на побутові потреби мають пенсіонери, при наявності необхідного пільгового стажу. У заявниці пільговий стаж на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах, на роботах, пов'язаних з підземними умовами, на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках (за списком №1 або №2) необхідний для забезпечення вугіллям на побутові потреби, відсутній.

З пункту 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою КМУ від 31 січня 2007 року № 77 вбачається, що у заявниці пенсія призначена на загальних підставах і в трудовій книжці відсутні відомості про виконання робіт на технологічній лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, тому права відповідно до статті 48 зазначеного Закону для забезпечення вугіллям на побутові погреби, не має.

Згідно п. 5 ч. 5 ст. 48 Гірничого Закону право на забезпечення вугіллям на побутові потреби мають особи, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання у разі, якщо вони користувались цим правом до настання інвалідності. Відповідно довідки МСЕК інвалідність позивачки настала 05.06.2001 року, а звільнена вона 20.11.1997 року згідно записів у трудовій книжці, тобто інвалідність настала майже через 4 роки після звільнення з підприємства. Стосовно переліку професій, затвердженого постановою КМУ № 303 від 17.03.2011 року. Зазначеною постановою, затверджено перелік професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надасться вугілля на побутові потреби. Оскільки Позивач є пенсіонеркою та не працює, право на отримання безоплатного вугілля відповідно до вищезазначеної постанови вона не має. Просили суд відмовити у задоволені позовних вимог повністю.


Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.


Судом встановлено, що згідно трудової книжки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 28.04.1986 року по 01.09.1990 року вона працювала робочою виробничих лазень. 01.09.1990 року у зв'язку із розділенням ш/у «Ровеньківське» вважається Шахтою №71 «Індустрія». 20.11.1997 року ОСОБА_1 була звільнена за ст. 38 КЗпП України у зв'язку із переходом на пенсію (а.с. 10-11).

Згідно пенсійного посвідчення №0154959 (а.с. 12), ОСОБА_1 з 01.01.2000 року отримує пенсію за віком.

Згідно довідки МСЕК №054445 (а.с. 8-9), ОСОБА_1 встановлена друга група інвалідності за загальним захворюванням з 07.06.2011 року.

Згідно довідки квартального комітету №83 від 28.02.2014 року (а.с. 6), ОСОБА_1 мешкає за адресою: Луганська область, місто Ровеньки, провулок Комунальний, будинок №2/8, має пічне опалення та потребує вугілля.

У судовому засіданні також встановлено, що ОСОБА_1 зверталась до Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області із заявою про отримання пільги на тверде побутове паливо. Проте, згідно листа №1770 від 28.02.2014 року, їй було в цьому відмовлено, оскільки її загальний стаж становить 34 роки 6 місяців 6 днів (що не містить пільгового стажу згідно статті 48 Гірничого закону України ) (а.с. 5).

Відповідно до Переліку професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №303 від 17 березня 2011 року, професія робітник виробничих лазень входить до даного Переліку.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України мають пенсіонери, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах (для жінок): на підземних роботах - не менше ніж 7 років 6 місяців; на роботах, пов'язаних із підземними умовами, - не менше ніж 12 років 6 місяців; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 15 років.

Відповідно до записів трудової книжки позивач ОСОБА_1 із 34 років працювала на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах тільки на ш/у «Ровеньківське», з 20.05.1985 р. по 28.04.1986 р. у якості робітниці виробничих приміщень, з 28.04.1986 року по 20.11.1997 року в якості робітника виробничих лазень, що загалом складає 12 років 6 місяців.

Так як роботи на вищевказаних професіях не відносяться до підземних робіт; робіт, пов'язаних із підземними умовами; робіт технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках тому права згідно п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України немає.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 48 Гірничого закону України право на забезпечення вугіллям на побутові потреби мають пенсіонери, при наявності необхідного пільгового стажу.


У зв'язку з тим, що пільговий стаж позивача становить лише 12 років 6 місяців, пільговий стаж на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах, на роботах, пов'язаних з підземними умовами, на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках (за списком №1 або №2), необхідний для забезпечення вугіллям на побутові потреби, відсутній.

З пункту 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 вбачається, що пенсія ОСОБА_1 призначена на загальних підставах і в трудовій книжці відсутні відомості про виконання робіт на технологічній лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, тому права відповідно до статті 48 зазначеного Закону для забезпечення вугіллям на побутові погреби, вона не має.

Статтею 48 Гірничого Закону України передбачено, що право на забезпечення вугіллям на побутові потреби мають особи, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання у разі, якщо вони користувались цим правом до настання інвалідності.

Відповідно довідки МСЕК, на яку посилається і позивач, і представник відповідача, інвалідність позивача настала 05.06.2001 року, а звільнена вона 20.11.1997 року згідно записів у трудовій книжці.

Таким чином, суд дійшов висновку, що доводи позивача щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Ровеньківської міської ради Луганської області надати їй пільгу на тверде побутове паливо за рахунок субвенції з державного бюджету згідно із статтею 48 Гірничого закону України є необґрунтованими та позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки ОСОБА_1 не має необхідного стажу, передбаченого ст. 48 Гірничого закону України.

Керуючись ст.ст. 17,18,19,104,160 КАС України, ст. 48 Гірничого Закону України, Порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77, Переліком професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №303 від 17 березня 2011 року, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити за необґрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до суду Апеляційної інстанції протягом десяти днів. В разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії Постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.П. Ібадова












































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація