№2-438/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2008р. Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Янюка Ю. Б.
при секретарі Бочарової Т.В.
за участю
представника позивача Козеріт Ю .В.
відповідачки ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівка справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" до ОСОБА_2 про стягнення збитків за безоблікове користування електроенергією, -
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2008 року ВАТ "Донецькобленерго" звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення збитків за без облікове користування електроенергією. Позивач обґрунтовував свої вимоги тим, що відповідачка мешкає в АДРЕСА_1 та є споживачем електроенергії. З липня 2007 року представниками енергопостачальника був складений акт за №005859 про без облікове користування відповідачкою електроенергією, а саме, було встановлено, що в домі має місце розрив ввідного дроту до електролічильника, підключення фазного і нульового дротів до електролічильника.
У відповідності до п.53 Правил користування електричною енергією для населення, методики, затвердженої НКРЕ, позивачем встановлений розмір відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику діями відповідача, в сумі 918грн., яку позивач просив стягнути з ОСОБА_2
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що й у позовній заяві.
Відповідачка ОСОБА_2 позов не визнала та пояснила суду, що вона в порядку спадкування після смерті брата на протязі багатьох років користується АДРЕСА_1, та є споживачем електроенергії. На її ім'я в енергопостачальній організації оформлений особистий рахунок. З липня 2007 року працівниками позивача, які проводили обстеження електроустановок в домі, було встановлено, що дроти, які проходять по веранді до
2
електролічильника скручені та не за ізольовані. Про це було складено акт, але з висновками про без облікове користування електроенергією вона, не заперечуючи проти встановленого порушення, незгодна, оскільки не мала на меті і фактично не споживала енергію без обліку. Це сталося через те, що в травні 2007 року її сусід намагався підключити електричний дзвоник, але не розібрався в скручених дротах і не за ізолював їх. В такому стані вони і залишились до дня перевірки. В подальшому відповідачка в судовому засіданні визнала факт порушення та просила зменшити суму нарахованих збитків.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 є користувачем жилого АДРЕСА_1, є споживачем електроенергії, і на її ім'я в енергопостачальній організації оформлений особистий рахунок НОМЕР_1(а.с.6-7).
З липня 2007 року представниками енергопостачальника був складений акт за №005859 про без облікове користування відповідачкою електроенергією, а саме, було встановлено, що в домі має місце розрив ввідного дроту до електролічильника, підключення фазного і нульового дротів до електролічильника (а.с.4).
Цей акт відповідає вимогам п.53 Правил користування електричною енергією для населення. Факт встановлення виявлених та вказаних в цьому акті порушень при споживання електроенергії, не заперечується відповідачкою. Вказаним пунктом Правил також встановлюється, що розмір завданих електропостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Згідно відомостей про останнє контрольне зняття показань електролічильника, які містяться в особистому рахунку ОСОБА_2(а.с.6-7), позивачем зроблений розрахунок завданих відповідачем збитків, які складають 918грн. (а.с.5). Правильність розрахунку перевірена судом, і суму збитків, завданих винними діями ОСОБА_2, яка без обліку користувалась електроенергією, слід стягнути з відповідачки на користь позивача.
Задовольняючи позовні вимоги, суд вважає за необхідне згідно з вимогами ст.88 ЦПК України присудити позивачу з відповідачки понесені ним і документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 51грн., та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30грн.
3
Керуючись ст.ст.88,212-215 ЦПК України, ст.ст.526,623 ЦК України, п.53 Правил користування електричною енергією для населення, -
ВИРІШИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ "Донецькобленерго", на розрахунковий рахунок зі спеціальним режимом використання 260323031295 в ОПЕРВ філії Донецьке обласне управління ВАТ "Ощадбанк", МФО 335106, ЗКПО 00131127, збитки за без облікове користування електричною енергією в розмірі 918 (дев'ятсот вісімнадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Краматорських електричних мереж ВАТ "Донецькобленерго", на розрахунковий рахунок 26004301510104 в ТОБО АК ГПБ М.Краматорська, МФО 334141, ЗКПО 00131127, судові витрати в розмірі 81 (вісімдесят одна) гривня.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Костянтинівського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.