Судове рішення #38109789

Справа № 246/499/14-ц


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

24 липня 2014 року Тельманівський районний суд Донецької області


в складі: головуючого судді Попека О.В.

при секретарі Папаяні С.М.


розглянувши у судовому засіданні в смт. Тельманове справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів, вказуючи на те, що з відповідачем ОСОБА_2 зареєструвала шлюб 01 липня 2009 року, який був розірваний 17 січня 2012 року. Від шлюбу мають малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні позивачки. З вини відповідача сім'я фактично розпалася. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання сина, не бере участі у вихованні дитини. Тому, позивачка звернулась з даним позовом до суду і просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття.

Позивачка до суду не з'явилася надала заяву про розгляд справи за її відсутності. На позовних вимогах наполягала.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак не повідомив суд про причину неявки. Відповідно до ст. 169 ч. 4 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів ( постановляє заочне рішення ) . Відповідно ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними , суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі даних чи доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Таким чином, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача та постановити заочне рішення.

Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані позивачкою докази вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідач ОСОБА_2 є батьком малолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_1, виданим 01 липня 2009 року виконкомом Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області, актовий запис № 9.

Згідно копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2, виданим 01 липня 2009 року виконкомом Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області, актовий запис № 4, 01 липня 2009 року, був зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, прізвища після реєстрації шлюбу: чоловіка - ОСОБА_2, дружини - ОСОБА_1.

Згідно копії рішення Тельманівського районного суду Донецької області від 17 січня 2012 року шлюб, зареєстрований 01 липня 2009 року виконкомом Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області, актовий запис № 4 між ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 розірвано.

Згідно довідки № 605 від 28 квітня 2014 року виданої виконкомом Тельманівської селищної ради Тельманівського району Донецької області в тому, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 та разом з нею проживає її неповнолітня дитина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно з ч. 1 ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

На підставі викладеного, враховуючи, що між сторонами не існує домовленості щодо утримання дитини, з відповідача ОСОБА_1 належить стягнути на користь позивачки аліменти у розмірі 1/4 частини, з усіх видів їх заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.

Суд, вважає необхідним покласти на відповідача оплату судового збору у розмірі 243 гривні 60 копійок, звільнивши від його сплати позивачку.

Керуючись ст.209, 214, 215, 224 ЦПК України, ст.ст.180, 182, 191 Сімейного Кодексу України, суд


В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, який є уродженцем с. Миколаївка Тельманівського району Донецької області, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої дитини: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 28 квітня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_3 виданого Тельманівським РВ ГУМВС України в Донецькій області 30 липня 2003 року, на користь УДКСУ у Тельманівському районі судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано в Тельманівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Донецької області через Тельманівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація