Судове рішення #38102967


Справа № 758/3809/14-ц

Категорія 49


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)


30 липня 2014 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді -Васильченка О. В. ,

при секретарі - Дмитренко Ю. В.,

за участю прокурора прокуратури Подільського району м. Києва - Павліченко В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до ОСОБА_4 за участю третіх осіб - прокуратури Подільського району м. Києва, Служби у справах дітей Подільської районної в м. Києві державної адміністрації про стягнення аліментів на дитину та позбавлення батьківських прав,



В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_2, діючи в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 за участю третіх осіб - прокуратури Подільського району м. Києва, Служби у справах дітей Подільської районної в м. Києві державної адміністрації про стягнення аліментів на дитину та позбавлення батьківських прав.

Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що ОСОБА_4 у квітні 1998 року виїхав до Чеської Республіки, спілкувався з сім'єю шляхом листування. Згодом, з листа Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України позивачеві стало відомо, що ОСОБА_4 був засуджений за ст. 219 КК Чеської Республіки.

У квітні 2013 року ОСОБА_2 звернулася до Подільського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав. В межах цивільної справи позивачеві стало відомо, що ОСОБА_4 11.04.13р. перетнув державний кордон України. Позивач, з метою забезпечення права батька на участь у спілкуванні з дитиною, відкликала свою позовну заяву. Проте, ОСОБА_4, з моменту повернення в Україну, не цікавиться життям дитини, не піклується про її фізичний та духовний розвиток, не відвідує її ні вдома та ні в школі, тобто ухиляється від виконання батьківських обов'язків.

Позивач під час судового засідання підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити повному обсязі.

ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений згідно вимог ЦПК України. З наявних в матеріалах справи конвертів вбачається, що ОСОБА_4 за адресою: с. Дептівка, Конотопський р-н, Сумська область, відмовляється від отримання кореспонденції (а.с. 44, 49, 50).

Представник Служби у справах дітей Подільської районної у м. Києві державної адміністрації у судовому засіданні підтримала позовні вимоги ОСОБА_2, просила їх задовольнити.

Прокурор під час судового засідання також просила задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2

Суд, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, з'ясувавши обставини справи та дослідивши докази встановив наступне.

ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується відповідним свідоцтвом про народження (а.с. 9).

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, 17.10.2002р. шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 було розірвано (а.с. 10).

06.06.03р. між позивачем та ОСОБА_6 укладено шлюб, після укладення шлюбу позивач отримала призвіще «ОСОБА_2» (а.с. 6 зв.).

Відповідно до Висновку Подільської районної в м. Києві державної адміністрації від 11.06.14р. щодо доцільності позбавлення батьківських прав, комісія вважає за доцільне позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно його доньки ОСОБА_3, оскільки останній не проживає разом з дитиною, не приймає участі у її вихованні, не підтримує матеріально (а.с. 57).

Причиною спору стало невиконання відповідачем батьківських обов'язків відносно неповнолітньої ОСОБА_3

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Частиною 1 ст. 150 СК України передбачено, що батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний стан.

Відповідно до вимог ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один із батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

З матеріалів справи вбачається, що неповнолітня ОСОБА_3 проживає разом з матір'ю та перебуває на ї утриманні.

Відповідно до ст. 164 СК України, підставою позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування своїми обов'язками.

Виходячи із встановлених у судовому засіданні обставин справи та досліджених доказів, суд приходить до висновку про те, що відповідач самоусунувся від виконання своїх батьківських обов'язків відносного своєї дитини, а тому вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2 про позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав у відношенні його неповнолітньої доньки.

Разом з цим, ч. 2 ст. 166 СК України визначено, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини

Враховуючи те, що відповідач не виконує належним чином батьківських обов'язків по утриманню дитини, не надає матеріальної допомоги, дитина перебуває на повному утриманні матері, суд вважає, що позовна вимога про стягнення аліментів також підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.ст. 182, 183 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп. та стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 150, 155, 164, 165, 166, 182, 184, 191, 258 СК України, керуючись ст.ст. 3 - 14, 60, 61, 169, 209, 213, 214, 215, 218, 224-228, 233 ЦПК України, суд,


В И Р І Ш И В :



Позов ОСОБА_2, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3, задовольнити.

Позбавити ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Сумської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Сумської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків - невідомий на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 07 квітня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Копію заочного рішення направити на адресу відповідача.


Суддя О. В. Васильченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація