№ 2-а-3/07
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 січня 2007 року Красноградський райсуд Харківської області у складі:
головуючої - судді Тарасенко Л.І.
при секретарі Деревінській Л.И.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краснограді справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 на бездіяльність Красноградської районної державної адміністрації Харківської області та Ленінської сільської ради Красноградського району, -
встановив:
Позивачі звернулись до суду з адміністративним позовом на бездіяльність Красноградської районної державної адміністрації Харківської області та Ленінської сільської ради, з того приводу, що всі вони з 1996 року мають сертифікати на земельну частку \пай\, але до цього часу не мають можливості отримати державні акти на землю та отримати свої земельні пії в натурі, так як вони не були включені до списку власників земельних часток \паїв\, на підставі якого був складений проект. Паювання земель КСП «Тишенківське» відбулося і проводити перепаювання земель ніхто не погоджується, що привело до конфліктної ситуації між мешканцями с Тишенківка. З метою поновлення їх порушеного права на отримання земельної частки \паю\ та вирішення конфлікту позивачі просили суд зобов'язати Красноградську районну державну адміністраці зробити їм наділи їх земельних часток \паїв\ по 8,16 умовних кадастрових гектар на кожного із земель запасу та резервного фонду, так як інших земель на території Ленінської сільської ради не має.
В судовому засіданні всі позивачі позовну заяву підтримали.
Представник Ленінської сільської ради - сільський голова Кузьменко О.І. заявлений позов визнав і пояснив, що дійсно паювання земель КСП «Тишенківське» привело до конфліктної сітуації, так як працівники соціальної сфери, які в 1996 році отримали на рівні з членами КСП «Тишенківське» земельні сертифікати на земельну частку \пай\ розміром 8,16 умовних кадастрових гектарів не були включені до списку власників земельних часток \паїв\, на підставі якого було складено проект на отримання державних актів на земельні ділянки. І тому вся земля, яка належала сільскій раді була розпайована, а позивачі свої земельні паї до цього часу в натурі не отримали. Для того щоб розв'язати цю проблему Ш сесія У скликання Ленінської сільської ради від 21 серпня 2006 року звернулась з клопотанням до Красноградської районної державної адміністрації про надання дозволу на виділ земельних часток \паїв\ позивачам із земель запасу та резервного фонду на території Ленінської сільської ради.
Красноградська районна державна адміністрація в судове засідання не з'явилась, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином, про причини неприбуття суд не повідомила.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення сторін, перевіривши письмові докази, які є у справі суд вважає заявлений позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
В матеріалах справи в підтвердження пояснень позивачів є ксерокопії сертифікатів на право на земельну частку \пай\ в розмірі 8,16 умовних кадастрових гектар, на ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_8, виданих Красноградською районною державною адміністрацією на підставі розпорядження від 17.09.1996 року \а.с.17-26\. На сьогодні вказані сертифікати є дійсними.
Відповідно до ст. 7 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільскогосподарським підприємствам і організаціям» встановлено, що створюваний під час передачі земель у колективну власність разервний фонд використовується для передачі у приватну власність або надання у користування земельних ділянок переважно громадянам, занятим у соціальній сфері на селі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2004 року № 122 затверджено Порядок організації робіт та методика розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток \паїв\, де пункт 3 передбачає, що в разі виявлення після розробки проекту факту невкючення одного чи кількох громодян, які отримали сертифікати на право на земельну частку \пай\ у встановленому законодавством порядку, спадкоємців права на земельну частку \пай\, посвідченого сертифікатом, інших громадян та юридичних осіб України, які відповідно до законодавства набули право на земельну частку \пай\, до списку власників земельних часток \паїв\, на підставі якого був складений проект, сільська, селищна, міська рада чи райдержадміністрація може прийняти рішення \розпорядження\ про надання зазначеним громадянам земельніх ділянок із земель запасу чи резервного фонду у розмірі відповідної земельної частки \паю\.
У разі неприйняття сільською, селищною, міською радою чи райдержадміністрацією рішення \розпорядження\ щодо коригування проекту або надання таких ділянок із земель запасу чи резервного фонду питання вирішується у судовому порядку.
Таким чином позивачі по справі, як працівники соціальної сфери, які мають сертифікати на право на земельну частку \пай\ і, яких не було влючено в список громадян, які подали заяви на отримання державного акту на право власності на земельну ділянку \СБОК «Ленінське»\ з вини попереднього складу Ленінської сільської ради, мають право на поновлення їх порушеного права на отримання в натурі земельної частки \паю\, а у Районної державної адміністрації є всі законні підстави для прийняття рішення \розпорядження\ про надання земельних ділянок позивачам по справі із земель резервного фонду у розмірі відповідних земельних ділянок \паїв\.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 15,16 ЦК України, ст.ст.1,7 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільскогосподарським підприємствам і організаціям», ст. 125 ч. 1 ЗК України, ст. 17,69-71 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 задовольнити.
Зобов'язати Красноградську районну державну адміністрацію Харківської області за участю Ленінської сільської ради Красноградського району прийняти рішення \розпорядження\ про надання громодянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, які мешкають в с Тишенківка Красноградського району земельні ділянки із резервного фонду на территорії Ленінської сільської ради в розмірі 8,16 в умовних кадастрових гектарах кожному.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Харківської області через Красноградський райсуд.