РІШЕННЯ
Іменем України 2-33\2007 р.
05 січня 2007 року Красноградеький райсуд Харківської області в складі:
головуючої - судді Тарасенко Л.І.
при секретарі Деревінській Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краснограді у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав з третьою особою виконавчим комітетом Красноградської міської ради Харківської області, -
встановив:-
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з тих підстав, що він ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню доньки.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила суду, що з відповідачем по справі ОСОБА_2 вони перебували в заєрестрованому шлюбі з 27 листопада 2001 року, від якого народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, 06.11.2003 року шлюб між ними було розірвано. Після розірвання шлюбу їх дочка залишилась проживати з нею. Починаючи з квітня 2002 року відповідач не приймає участі у вихованню дитини, не піклується про неї, не цікавиться її життям, не забезпечує її матеріально. Крім того батько дитини є наркоманом, що підтверджується довідкою Красноградської районної лікарні, за незаконні дії з наркотиками він був неодноразово засуджений, зараз він також перебуває в місцях позбавлення волі.
Відповідач допитаний за судовим доручення, так як перебуває в місцях позбавлення волі, позов не визнав та просив не позбавляти його батьківських прав по відношенню до його дочки ОСОБА_3.
Представник третьої особи виконавчого комітету Красноградської міської ради Харківської області за дорученням ОСОБА_4 в процесі розгляду справи в судовому засіданні з позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав погодилась та просила позбавити батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Вислухавши пояснення сторін, третьої особи, свідків, перевіривши матеріали справи суд находить, що позов підлягає задоволенню враховуючи слідуюче.
Стаття 164 СК України передбачає підстави позбавлення матері або батька батьківських прав, зокрема в разі, коли вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
В матеріалах справи є копія свідоцтва про народження ОСОБА_3, де її батьками записаниі ОСОБА_2 та ОСОБА_1\а.с. 4\; копія свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 \а.с.7\.
В матеріалах справи є рішення виконавчого комітету Красноградської міської ради Харківської області НОМЕР_1 від 15.11.2006 року, в якому орган опіки та піклування вважає за доцільне відмовити ОСОБА_1 у вирішенні питання про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до малолітньої доньки ОСОБА_3, так як вирішення його неможливе, бо ОСОБА_2 перебуває в місцях позбавлення волі \а.с. 34\, але суд, відповідно до ст. 19 ч. 6 СК України не погоджується з вказаним висновком, так як вважає його недостатньо обґрунтованим та таким, що суперечить інтересам дитини, так як судом встановлено, що відповідач ухиляється по виконанню своїх батьківських обов'язків по вихованню дитини з дня її народжений незалежно від того чи перебував він в місцях позбавлення волі чи перебував на волі. Крім того, в процесі розгляду справи, представник виконавчого комітету Красноградської міської ради за дорученням, ОСОБА_4, виходячи із інтересів малолітньої дитини, погодилась з позовом, та вважала за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_2 по відношення до його дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_2 весь час перебуває в місцях позбавлення волі і не приймає участі в вихованні дитини, вона з ОСОБА_1 приятилює з дитинства, з ОСОБА_2 вона навчалася в медичному училищі, вона часто зустрічалася з ОСОБА_1, так як в них діти одного віку, вони разом гуляли з дітьми, Вона ніколи не бачила щоб ОСОБА_2 приділяв увагу донькі, або дарував подарунки дитині. Одного разу він приходив щоб подивитись на дитину коли вони гуляли і більше він до дитини не приходив, але вона часто бачила його в місті коли він був на волі.
Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснила, що вона знає ОСОБА_1, так як проживає в будинку разом з її батьками. ОСОБА_2 вона бачила один раз чотири року тому назад коли народилась дитина, після того він ніколи не появлявся в під'їзді, з дитиною завжди гуляли мати дитини, або бабуся та дідусь. Вона ніколи не бачила, щоб з дитиною гуляв ОСОБА_2.
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 є її дочкою, вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 від якого народила дитину. Після реєстрації шлюбу дочка тільки деякий час жила з ОСОБА_2 в м. Харкові, після народження дитини вона живе з ними \батьками\. ОСОБА_2 є наркоманом, спілкується з людьми сумнівної репутації, він ніколи не допомагав дитині матеріально, не займається її вихованням, ОСОБА_2 навть ніколи не поздоровив доньку з днем народженн. Після того, як він забрав дитину з пологового будинку, за минулі чотири роки, він приходив до неї лише один раз, приніс продукти харчування для дитини і подарув одну іграшку.
Також в підтвердження позову в матеріалах справи є:
-копія вироку Красноградського районного суду Харківської області від 15.12.2004 року, з якого видно що ОСОБА_2 засуджено до 4 років позбавлення волі \а.с. 8-10\;
-довідка Красноградської центрльної районної лікарні, з якої видно, що ОСОБА_2 перебував на диспансерному обліку в наркологічному кабінеті з діагнозом опіумна залежність та знятий з обліку в зв'язки з засудженням \а.с.11\
-копія вироку Карлівського районного суду Полтавської області від 29.04.2002
року з якого видно, що відповідач повторно засуджений за злочини у сфері
обігу наркотичних засобів \а.с. 12\.
Враховуючи викладене та виходячи з інтересів неповнолітньої дитини суд вважає за
доцільне задовольнити даний позов та позбавити батьківських прав на дитину відповідача по
справі.
На підставі викладеного та керуючись .ст. 164 СК України,ст. ст. 55,60 ч. З ЦК України, ст.ст. 3,4, 57-60 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, позбавити батьківських прав на дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Харківської області через Красноградський районний суд.