Судове рішення #3805179

ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО: Справа № 2-48-08

Позовне провадження категорія - спори про спадкове право - 25

Рішення

іменем України

21 лютого 2008 року     Любомльський районний суд Волинської області в складі:

головуючого -     судді Войтюка Л.М.,  

при секретарі     Федчишин Г.В.,

з участю позивачки     ОСОБА_1,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Любомлі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Згоранської сільської Ради Любомльського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

встановив:

У Любомльський районний суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, яка просить суд постановити рішення, яким визнати поважними причини пропуску прийняття спадщини і визначити їй додатковий строк для подання відповідної заяви.

Свої вимоги обгрунтувала тим, що після смерті матері ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, житловий будинок, та грошові вклади в Ощадбанку. Вона відноситься до спадкоємців першої черги, так як доглядала матір в останні роки, здійснила її похорони.

Для прийняття спадщини ОСОБА_1, звернулась до державного нотаріуса, але їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв'язку з пропущенням строку прийняття спадщини, який згідно законодавства становить шість місяців, тому вона змушена звернутись до суду.

В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала та пояснила, що пропустила строк для прийняття спадщини у зв'язку з тим, що хворіла, з 15.10.2004 по 25.10.2004 року, що підтверджується довідкою Шацької центральної лікарні, від 11 січня 2008 року, оформити спадщину у встановлені строки не могла, оскільки тривалий час хворіла. З новим законодавством, яке частково змінило підстави для прийняття спадщини

не ознайомилась, в зв'язку  з чим і пропустила передбачені законом строки для прийняття спадщини.

Представник відповідача - представник Згоранської сільської ради - в судове засідання не з'явився, оскільки з сільської ради до суду надійшла заява, про розгляд справи без його участі, проти задоволення позову не заперечують.

Аналіз доказів по справі приводить суд до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущено позивачкою з поважних причин, що стверджено дослідженими в судовому засіданні доказами і матеріалами справи, а тому позов підлягає повному задоволенню. Як вбачається з копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.Шацьк Шацького району, Волинської області.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщину.

Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Таким чином, дослідивши по справі докази суд приходить до висновку, що строк для прийняття спадщини позивачою, пропущено з поважних причин і є всі підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини, позов підлягає повному задоволенню.

Керуючись ст.ст. 130, 213-215 ЦПК України, на підставі ст. ст.ст. 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - 2 /два / місяці з дня вступу в законну силу даного рішення суду.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається апротягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили   після закінчення строку   подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація